Очільник МОЗ Віктор Ляшко спрогнозував наступну хвилю коронавірусу на середину – кінець зими

Хвиля коронавірусної епідемії в Україні почала плавно знижуватися, кількість хворих та смертей зменшується, а в МОЗ вже говорять про поліпшення ситуації. У інтерв’ю каналу BBC News Україна, глава МОЗ Віктор Ляшко заявив, що наступна хвиля коронавірусу очікується з кінця січня по березень – тобто у розпал сезонних інфекційних захворювань.

Віктор Ляшко розповів, що у разі, якщо "мутації не втрутяться раніше", то коронавірусна хвиля знову почне зростати в ті ж періоди, як це відбувається з сезонними захворюваннями.

"Спалахи ковіду повторюють сезонні спалахи ГРВІ", - заявив Ляшко.

На думку голови МОЗ нова хвиля захворюваності не повинна принести багато смертей, адже велика частина населення вже вакцинувалася. Проте за словами Ляшка, цього не достатньо, щоб уникнути нової хвилі.

Третя доза вакцини та новий штам

Новий штам коронавірусу, який першими визначили Південно-Африканські науковці, поступово мігрує по всьому світу. В Україні було посилено вимоги до іноземців, які подорожують до України та до українців, які повертаються додому. Про заходи Ляшко заявив:

"Громадяни країн ПАР і люди, які були там впродовж останніх 14 днів, будуть направлятися на самоізоляцію, незалежно від того, чи є у них негативний ПЛР-тест чи довідка про вакцинацію".

За словами Ляшка новий штам "Омікрон" ще не показав особливо агресивної дії. Тому визначити всієї загрози наразі неможливо. Тому, поки будуть діяти типові обмеження. У разі зміни ситуації, міністерство охорони здоров’я буде реагувати, зважаючи на рекомендації ВООЗ.

Також Ляшко наголошує, що за два три тижні в Україні буде щеплено 40% дорослих українців. Але мета, яку поставили перед собою влада та органи охорони здоров’я – 70%.

Якщо навіть однією дозою населення щепляться приблизно 70% населення українців, то навантаження на лікарні та медиків значно знизиться. Адже люди, які отримали вакцину легше переносять захворювання. Їх не потрібно госпіталізовувати, та в крайніх випадках необхідне під'єднання до кисню.

Щодо третьої бустерної дози вакцини, або ж ревакцинації то, за словами Віктора Ляшка, Україна підписала договори на постачання та забезпечить вакциною у разі потреби.

"Вакцин в Україні вистачає. Міністерство охорони здоров'я уже підписало контракти на поставки на наступний рік. Нам вистачить і для бустерної, і в разі необхідності для повного циклу ревакцинації ще двома дозами", - запевняє Ляшко.

Він зазначив, що наразі ВООЗ не рекомендує робити бустерну дозу вакцини.

У своїй бесіді Віктор Ляшко зазначив, що понад 10 мільйонів українців не бажають вакцинуватися. Задача номер один – переконати їх це зробити, щоб припинити циркуляцію коронавірусу.

Також Ляшко закликав тих, хто хочуть захиститися ще надійніше не бути егоїстами, та не вимагати бустерних доз вже і тепер:

"Не займаймось егоїзмом - мені по барабану, що буде відбуватися в країні, мені треба бустерну дозу", - заявив Ляшко.

Проте зазначив, що додаткова доза буде доступна наприкінці січня – початку лютого 22-го року. А запуск бустерної вакцинації відбудеться тоді, коли принаймні однією дозою буде щеплено понад 60% населення країни.

Tiger News повідомляв, що вчені зафіксували новий штам вірусу COVID-19, який є більш заразним та стійкішим до вакцини

Tiger News інформував, що уряд схвалив посилення карантинних обмежень у "жовтій" карантинній зоні.

Раніше ми інформували, що у Німеччині почалася нова четверта хвиля коронавірусу.