Низькі темпи виробництва двигунів Raptor для ракет Starship загрожують компанії Маска банкрутством

Грандіозний проєкт компанії SpaceX - космічний корабель Starship, який має доставити людину на Місяць та Марс - опинився під загрозою через проблеми з двигуном Raptor. Зрештою, під загрозою банкрутства опинилася і сама SpaceX, про що у своєму листі до співробітників нещодавно оголосив засновник компанії, американський підприємець та винахідник Ілон Маск, повідомляє канал CNBC.

За словами Маска, суть проблеми полягає в низьких темпах виготовлення двигунів для Starship: наразі для кожного ступеня ракети (всього їх 2) потрібно 39 двигунів Raptor. Втім, після звільнення віцепрезидента SpaceX з виробництва двигунів Вілла Хелтслі, яке сталося кілька тижнів тому, з'ясувалося, що саме з Raptor компанія має неабиякі проблеми.

"Криза виробництва Raptor набагато гірша, ніж здавалося кілька тижнів тому. Ми зіткнемося з реальним ризиком банкрутства, якщо в наступному році не зможемо досягти частоти запусків Starship хоча б раз на два тижні", - звернувся до співробітників Маск.

Для того, щоб підкреслити масштаби проблеми, Маск відмовився від "законних" вихідних, присвятивши їх роботі над двигунами, та закликав співробітників наслідувати його вчинок.

"Все зводиться до того, що ми зіткнемося з реальним ризиком банкрутства, якщо не зможемо досягти частоти польотів Starship хоча б раз на два тижні в наступному році" - підкреслив підприємець.

Звісно, звістка про можливість банкрутства SpaceX наробила галасу в ЗМІ, проте Маск, відмовившись коментувати внутрішні процеси в компанії, в своєму Twitter написав, що вважає такий фінал малоймовірним, особливо за умов глобальної рецесії.

Варто зауважити, що видання Space Explored, яке першим повідомило про лист Ілона Маска до співробітників SpaceX, також скептично ставиться до версії з банкрутством компанії. Зокрема, автори публікації вважають, що таким чином підприємець хотів лише підігріти ентузіазм своїх підлеглих та тримати їх у тонусі.

Довідково: Starship - надважка ракета, яка складається з двох повністю багаторазових ступенів. Другий ступінь — пасажирський або вантажний космічний корабель (залежно від мети місії). SpaceX планує з 2021 року замінити цим кораблем свої ракети Falcon. Starship збираються використовувати в пілотованих місіях зі створення населених баз на Марсі та Місяці.

Нагадаємо, Ілон Маск будує місто в Техасі, яке стане земною базою для майбутніх польотів на Місяць та Марс.

Нагадаємо, контракт між Tesla і Hertz приніс Ілону Маску майже 42 мільярди доларів та зробив американця найбагатшою людиною в історії.

Нагадаємо, аналітик Morgan Stanley припустив, що Ілон Маск може стати першим трильйонером.