У жовтні фінансові аналітики прогнозують девальвацію гривні

Вже через кілька днів, на валютному ринку України очікуються зміни тренду. Долар, який довгий час демонстрував плавне зниження в жовтні почне зростати. Аналітики заявляють що протягом наступного тижня очікується зміна валютного курсу. Про це пише аналітик TeleTrade Сергій Родлер.

Він зазначає, що трейдери накопичують капітал, щоб вийти на ринок у більш вдалий час:

"Зміцнення гривні сприятиме скороченню пропозиції валюти з боку продавців, вони будуть здійснювати конвертацію по мінімуму і прибережуть основні обсяги до більш відповідного курсу. Цей факт полегшить спекулянтам роботу для розхитування курсу. Серйозних причин для зміцнення гривні немає. Очікуємо курс поблизу 26,70 грн/$".

Аналітик зазначає, що міць долара почала посилюватися у розвинених країнах, через зростання ціни на нафту, та стабільність макроекономічної ситуації США.

"У ФРС зазначили, що попри затримку відновлення деяких секторів економіки внаслідок нового сплеску захворюваності на COVID-19, макроекономічна ситуація й далі поліпшується", - зазначає Родлер.

Щодо ситуації в Україні, то для того, щоб зберегти стабільність на міжбанку, Нацбанк виходить на торги, та викупає валюту. Наразі, з останніх даних НБУ, інтервенції з купівлі валюти на міжбанку впродовж 20-24 вересня склали $22,5 млн. Завдання НБУ не допустити різких стрибків у будь-який бік.

Таблиця результатів валютних інтервенцій. Фото: скріншот НБУ

Олександр Хмелевський, кандидат економічних наук, висловив припущення, що у жовтні долар сягне позначки 28 грн. На його думку, вплинуть на ситуацію українські проблеми з нарощуванням боргів та невирішеними макроекономічними проблемами:

"Девальвації гривні сприятиме погіршення економічної ситуації в Україні. Спостерігається зростання заборгованості за виплатами зарплат та інших платежів. Є проблеми з виплатою субсидій. Ціни на газ та вугілля продовжують зростати. Для проходження опалювального сезону доведеться витратити чималі кошти в іноземній валюті. Існує загроза банкрутства енергокомпаній", - припускає незалежний експерт Хмелевський.

Крім зазначеного, імпортери побоюються загострення коронавірусної кризи, та неохоче проявляють активність.

На 28 вересня НБУ встановив курс долара на рівні 26,65 грн.

Протягом останніх 8 років IT-галузь в Україні невпинно розвивається, приносячи економіці мільярдні прибутки.

В уряді планують контролювати та оподатковувати гроші, зароблені українцями неофіційно.

В Уряді пояснили, чому в Україні малі пенсії, та констатували невтішні перспективи.