Мінцифри обіцяють провести перепис населення та підвищити цифрову грамотність українців

Представники цифрового відомства Уряду України на чолі з очільником Михайлом Федоровим, на зустрічі з представником компанії Apple Марком Ленноном. Про це Мінцифри розповіла на сторінках своїх соцмереж, зокрема у Facebook.

Марка Леннона ознайомили з додатком "Дія", порталом та новими послугами застосунку. Натомість топменеджер поділився досвідом своєї компанії.

Зокрема йдеться про досвід перепису населення. У повідомленні зазначено, що під час зустрічі були обговорені питання щодо проєкту перепису населення у 2023 році.

"На зустрічі йшлося про попередню практику Apple у електронному перепису населення. Та різні форми взаємодії для цифровізації ветеранських сервісів та для розвитку цифрової грамотності українців", - повідомляють у відомстві.

Нагадаємо, що діджитал-відомство запланувало провести перепис населення вже у 2023 році, використовуючи всі найсучасніші та найпросунутіші методи. Це відбудеться онлайн або за допомогою електронних застосунків, які ймовірно надасть компанія Apple в оренду.

Марк Леннон зазначив, що приємно вражений впровадженням першого у світі офіційного цифрового паспорту у Дії, а також технології Дія.Підпис.

Представник Apple висловив бажання створити робочі групи для обміну досвідом з цього питання, оскільки Apple працює над впровадженням таких технологій.

Раніше Михайло Федоров розповідав, що починаючи з 2021 року почнеться розробка алгоритму для перепису населення.

Федоров зазначив, що наразі українська служба статистики підбиває підсумки, для чого і як використовуватимуть результати перепису населення різні міністерства, та чи є інформація такою важливою для країни.

За словами Федорова, Apple зацікавлені в обміні досвідом не лише щодо впровадження цифрових документів, а й технологій Дія.Підпис, сплати штрафів та податків у Дії. Глава Мінцифри зазначає, що представник Apple розповів про аналогічні досягнення та розвитку інших електронних сервісів.

"Компанія працює над розвитком функціоналу Apple Wallet де будуть впроваджені електронні документи. У вересні 21 року почала діяти Digital ID, цифрові водійські права для мешканців Арізони та Джорджії", - зазначає Федоров.

Раніше Михайло Федоров розповідав, що для того, щоб провести перепис населення необхідно необхідна техніка, якою можна скористатися лише один раз. Надалі вона стає неактуальною.

Тоді Мінцифри вирішило піти шляхом інших країн, які брали техніку в оренду. Наприклад у США, коли там проводився перепис населення, компанія Apple надала велику частину техніки в оренду на кілька тижнів.

Також голова Мінцифри підкреслив, що скористатися послугами Apple цікаво ще й з боку рейтингу та реклами України.

Нагадаємо, у 2022 році колишній віцепрем’єр Дмитро Дубілет оприлюднив дані електронного перепису населення українців. За даними Дубілета, станом на 1 грудня 2019 року, населення в Україні становить 37 мільйонів 289 тисяч.

Однак, перепис Дубілета не було офіційно визнано, а дані викликали резонанс у суспільстві.

Вважається, що єдиний раз перепис проводився у 2001 році. На той час кількість українців становила 48 млн 457 осіб.

Важливо зазначити, що президент 30 листопада розмістив інформацію про те, що Україна стане другою країною у світі, яка проведе перепис населення у співпраці з Apple.

"Сьогодні підписано важливий Меморандум", - зазначив Зеленський у Twitter.

Tiger News повідомляв, що за прогнозами ООН, якщо політика в Україні не зміниться, то до 2050 року, українців залишиться 35 млн.

Tiger News інформував, що співзасновник Apple збирається боротися з "космічним сміттям"

Щодо у продукції Apple, Tiger News писав, що у жовтні компанія вперше завезла в Україну свої смартфони.