Переповнена штучними супутниками орбіта може покласти край астрономічним спостереженням та мріям людства про підкорення космосу

Навігаційні, військові, супутники спостереження та супутники зв'язку - кількість створених людством штучних апаратів на орбіті Землі невпинно росте з кожним роком: лише у 2020 та 2021 роках їх стало більше на 2,7 тисячі. При цьому запуск супутникового інтернету Starlink від Ілона Маска і схожий проєкт ще одного мільярдера - Джеффа Безоса - зрештою призведуть до того, що у 2030 році навколо Землі обертатимуться вже 100 тисяч супутників, повідомляє видання The Universe Magazine.

Звісно, від переваг, які отримує завдяки всім цим супутникам людство, відмовитись уже неможливо. Проте, така неймовірна кількість апаратів на орбіті зрештою призведе і до цілої купи проблем, основною серед яких, звичайно ж, стане проблема космічного сміття. Річ у тім, що уламки - від досить великих до крихітних - "мертвих" супутників, що продовжують рухатись по орбіті з величезною швидкістю, створюватимуть перешкоди для роботи діючих апаратів та можуть виводити їх з ладу, примножуючи таким чином кількість "космічного непотребу". Прибирати все це з орбіти, стверджують науковці, буде достатньо складно і, до того ж недешево.

Втім, проблема не лише у космічному смітті: 100 тисяч супутників (вкупі із відслужившими своє пристроями та їх уламками) на орбіті просто заважатимуть запускові нових ракет. Така невтішна перспектива відома вченим давно та навіть встигла отримати назву "синдром Кесслера", суть якого полягає у побоюваннях щодо лавиноподібного збільшення кількості зіткнень, збільшення кількості нових осколків, та, як наслідок, повної непридатності навколоземного простору для польотів.

Підвищена активність надзвичайно великої кількості супутників непокоїть і астрономів - як професіоналів, так і любителів. Річ у тому, що супутники здатні діяти як дзеркала та "повертати" світло на Землю, через що спостереження за зоряним небом вже в недалекому майбутньому стануть необ'єктивними та, зрештою, майже неможливими.

Нагадаємо, вчені із Університету Юти спроєктували магнітний тяговий промінь, за допомогою якого збираються прибрати непотріб з земної орбіти.

Нагадаємо, американський підприємець та винахідник Стів Возняк знайшов спосіб боротьби з "космічним сміттям".

Нагадаємо, мікроорганізми, які "привезуть" з космічних подорожей астронавти, можуть стати причиною нових руйнівних пандемій на Землі.