Президент вимагає від Верховної Ради невідкладного розгляду законопроєкту про допуск іноземних військових на територію України

Верховна Рада розгляне запропонований президентом Володимиром Зеленським законопроєкт №6359 "Про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України", який передбачає участь іноземців у запланованих на 2022 рік військових навчаннях, які мають відбутися в Україні. Відповідний документ, розроблений Міністерством оборони, зареєстрований на сайті парламенту.

Законопроєкт передбачає присутність іноземних військових в Україні для того, щоб вони могли взяти участь у, як мінімум, дев'яти багатонаціональних навчаннях, запланованих на 2022 рік. Зокрема, мова йде про навчання "Об'єднані зусилля", "Світла лавина", "Кленова арка" та "Вікінг" за участі військових одразу кількох держав, україно-американські навчання "Сі Бриз" та "Репід Трайдент", українсько-британське навчання "Козак Мейс", українсько-польське навчання "Сільвер Сейбер" та українсько-румунське навчання "Ріверайн — 2022".

Законопроєкт, розроблений у Міністерстві оборони, не лише дозволяє присутність окремих підрозділів збройних сил інших держав в Україні, але й регулює їх чисельність, а також регулює види і чисельність ввезеної ними зброї та військової техніки. Крім того, документ визначає строки перебування і дислокацію іноземних військових на території країни.

"Це потужна демонстрація солідарності та готовності до спільних дій і підвищення оборонних спроможностей", - заявив міністр оборони Олексій Рєзніков.

При цьому, за словами міністра, під час подібних навчань, які відбуваються в Україні не вперше, досягається взаємосумісність зі збройними силами держав-членів НАТО, відпрацьовуються сучасні підходи до застосування військ відбувається злагодження підрозділів та практичне відпрацювання набутих знань, нових навичок та обмін досвідом.

Примітно, що для проведення та участі військових навчаннях у 2022 році Україні знадобляться 106 548,33 тисячі гривень (16 таких навчань відбудуться поза межами України), причому 52 072,59 тисячі гривень мають бути використані для навчань на території України.

Всього у навчаннях 2022 року візьмуть участь 21,5 українських військових та близько 11 тисячі іноземних.

Нагадаємо, в порту Одеси спустили на воду нові українські катери типу "Island".

Нагадаємо, Сполучене Королівство та Ірландія інвестуватимуть в українську військово-морську інфраструктуру.

Нагадаємо, Міноборони України зацікавлене в отриманні ракет Brimstone Sea Spear, які розробляє британська компанія.