Скільки коштуватимуть Україні ракети Великої Британії

Український морський флот отримав кредит на суму 1,7 млрд фунтів стерлінгів від дружньої Великої Британії на десять років на розбудову українського флоту.

На порталі defence-ua розповіли про яке озброєння йдеться, та наголосили на ракетах, які прийдеться купувати Україні, та яка ціна цих ракет.

Варто зазначити, що спочатку йшлося про те, що Україні дадуть кредит, за який частину озброєння вона змушена буде придбати у кредитодавця. Зокрема йдеться про тральщики та будівництво катерів та ракет.

Домовленості про цільові кредитні кошти були підписані торік під час візиту Володимира Зеленського у Лондон. Меморандум передбачає, що кредит дається нашій країні під 2,6% річних.

У березні 2021 року представник посольства Великої Британії з питань оборони заявив, що "ракетні катери проєктуються спеціально для України, вони будуть оригінальними і матимуть довжину орієнтовно від 50 до 65 метрів. Такі ракети оснащують кораблі з водотоннажністю до 500 тонн.

За словами посла України у Сполученому Королівстві Вадима Пристайко, Україна почала працювати з компанією Babcock, яка була обрана виробником катерів.

Щодо ракетного озброєння, то посол Пристайко заявив, що ракети ймовірно будуть українські - "Нептуни", вони показували шикарні боєздатні властивості. Однак пізніше, від "Нептунів" було вирішено відмовитися на користь британським ракетам.

У жовтні The Times написала, що йдуть перемовини про постачання ракет Brimstone від компанії MBDA UK для ВМС України.

МОУ підтвердило плани з купівлі для ЗСУ британських керованих ракет Brimstone Sea Spear.

Ракети Brimstone є технічно досконалими та їх використовують з повітряних носіїв. Ці ракети гарно себе зарекомендували на війні в Афганістані.

Принцип якими оснащені ракети - "пустив - забув", тому в них є радіолокаційні головки самонаведення міліметрового діапазону. Ракета потрапляє в ціль яка рухається зі швидкістю 70 км на годину.

Ракети Brimstone, окрім ВПС Великої Британії, придбали Німеччина, Катар і Саудівська Аравія.

Також є ракети, які вже запускали зі стаціонарної морської платформи.

Скільки ми заплатимо за Sea Spear Brimstone

Вартість ракети Brimstone у різних відкритих джерелах визначають по різному. Є ціна у "понад 100 тис фунтів стерлінгів". Є і дані міністерства оборони Британії, де вказуються загальна балансова вартість двохрежимної Brimstone, яка включає витрати на розробку, а також вартість придбання ракет у певній партії. Це 175 тис фунтів стерлінгів, або десь 260 тис доларів.

За найбільш максимальними оцінками Україні потрібно до 1000 таких ракет.

Україна в рамках британського кредиту має витратити на закупівлю ракетного озброєння від MBDA десь 730 млн фунтів стерлінгів. Це набагато більше, ніж на ту ж тисячу ракет. Або набагато дорожче, аніж у 175 тис фунтів стерлінгів за ракету.

Tiger News повідомляв що два катери типу Island для ВМФ України, прибули до Одеси.

Раніше Tiger News повідомляв, що ЗСУ показали, на що здатні "Байрактари" та "Джавеліни"

Також ми інформували, що українські авіапідприємства допоможуть Туреччині створювати сучасні літаки