Президент Туреччини хоче взяти участь у врегулюванні конфлікту між Україною та Росією

Таку заяву зробив президент країни Реджеп Таїп Ердоган під час візиту до Туркменістану, оприлюднило заяву турецьке інформагентство Анадолу.

У заяві Реджеп Таїп Ердоган наголосив, що виступає за забезпечення миру та не хоче, щоб регіон у якому знаходяться ці дві країни, був регіоном агресії та воєнних дій.

"Наша позиція щодо ситуації в Україні є загальновідомою. Туреччина виступає за забезпечення миру з акцентом на становище кримських татар. Туреччина готова до посередництва. Готова обговорювати це питання зі сторонами".

За словами Ердогана, Туреччина має дружні відносини і з Україною, і з Росією. Також підкреслено, що Туреччина офіційно підтримує територіальну цілісність України і намагається захищати права кримських татар в анексованому Росією Криму.

Реджеп Таїп Ердоган пропонує, можна сказати, новий формат мирних перемовин, відмінний від тих, які існують станом на даний момент.

Раніше Ердоган мав посередницьку місію під час звільнення з російського СІЗО двох представників кримськотатарського руху - Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова у 2017 році, а також у 2018 році Туреччина пропонувала посередництво під час кризи у Керченській протоці, хоча самого посередництва не відбулося, видно, що Туреччина прагне до мирного простору у регіоні.

У лютому 2020 року під час візиту до України Ердоган назвав Крим українським. А також неодноразово підкреслював незаконну анексію Криму.

"Туреччина не підтримує незаконну анексію Криму. Туреччина підтримує територіальну цілісність України разом з Кримом", - сказав Ердоган на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.

Туреччина є важливим економічним партнером для нашої країни. У ЗСУ на озброєння поставили турецькі безпілотники "Байрактар" у 2018 році. Вперше їх було застосовано у жовтні 2021 року на Сході України.

Важливо, що під час зустрічі Зеленського з журналістами 26 листопада, президент України заявив, що серед інших, причиною відмови від операції з переміщення 33 бойовиків ПВК "Вагнер" у 2020 році стали відносини з Туреччиною, через те, що керівництво ГУР Міноборони хотіло використати літак Turkish Airlines.

Радник голови ОПУ Михайло Подоляк, пише:

"Ми вітаємо всі зусилля, спрямовані на пошук оптимального рішення для повернення миру в Україну, для звільнення людей, які утримуються в полоні або які потрапили у найважчі життєві умови через багаторічні агресивні дії проксі-груп РФ. І, тим більше, ми вітаємо зусилля такого потужного гравця, яким сьогодні є Туреччина на глобальному політичному ринку".

У Росії заяву Ердогана не сприйняли оптимістично. Дмитро Песков, прессекретар президента РФ відреагував на заяву президента Туреччини, він заявив, що не може коментувати заяви Ердогана, тому, що Росія не вважає себе стороною конфлікту.

На думку аналітиків та політичних оглядачів, закрема політолога Петра Охотіна та Олександра Солонтая, які були озвучені на каналі Еспресо, Туреччина має свої інтереси, та хоче отримати від того зиск.

Tiger News повідомляв, Німеччина обіцяє врятувати ГТС України, продовживши контракт на транзит газу ще на 10 років.

Tiger News інформував, що США готують новий пакет військової допомоги Україні.

Також ми писали, що Німеччина запропонувала як вирішити міграційну кризу.