Кабінет міністрів ухвалив проєкт закону, згідно з яким утримання людей похилого віку в спеціальних державних інтернатах мають оплачувати їхні діти

Повнолітні українці, яку не можуть або не бажають самі доглядати літніх батьків і відправляють їх у будинки для людей похилого віку, невдовзі будуть змушені платити державі за опіку такого роду. Законопроєкт, який передбачає захист майнових прав людей похилого віку, підтримав уряд - тепер за нього має проголосувати Верховна Рада. Відповідний документ розроблений Міністерством соціальної політики, було опубліковано на сайті Кабінету міністрів.

В тексті законопроєкту враховані інтереси людей, які з віком втратили дієздатність або отримали інвалідність та вже не можуть самостійно потурбуватися про себе. В тому випадку, якщо діти (або особи, які, оформивши договір довічного утримання, стали опікунами) таких людей передають обов'язок по догляду за ними державі, їм доведеться повною мірою компенсувати державі витрати. Якщо ж за утримання людини похилого віку в геріатричному будинку чи подібному закладі не буде сплачена відповідна сума, близькі такої людини, згідно з документом, будуть позбавлені права на отримання спадщини.

Варто також відзначити, що кошти на утримання літніх людей у спеціальних закладах можуть бути стягнені примусово - згідно з рішенням суду.

Надає законопроєкт певні права і органам опіки. Так, особи (діти або опікуни) недієздатних людей похилого віку повинні будуть отримати дозвіл органів опіки на те, щоб розпоряджатися нерухомістю своїх родичів - наприклад, здавати їхнє житло в оренду. Крім того, опікунів зобов'яжуть виділяти своїм підопічним гроші - раніше сума такого забезпечення узгоджувалася сторонами, але тепер, згідно з законопроєктом, вона має бути не меншою за два прожиткових мінімуми, тобто - щонайменше 3708 гривень на місяць.

Нагадаємо, в уряді пояснили, чому пенсійні виплати можуть знизитись на 10 відсотків.

Нагадаємо, Кабінет міністрів представив проєкт бюджету на 2022 рік.

Нагадаємо, Держбюджет України на 2021 рік хочуть переглянути та на 40 мільярдів збільшити витрати.