Одна з найпопулярніших криптовалют на сьогодні

На думку найбагатшого криптомільярдера, засновника біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда, незабаром криптовалюта, яка з’явилася у 2020 році зможе обігнати Bitcoin та Ethereum. Мова йде про Solana (SOL), яка у 2021 році значно зросла.

Бенкман-Фрід вважає, що це цілком реально, але й припускає можливість того, що такого може взагалі не статися.

У 2021 році за рік свого існування Solana дісталася до п’ятого місця серед криптовалют з найвищою ринковою капіталізацією. Станом на 29 листопада за даними агрегатора цін CoinMarketCap, токен SOL торгується на рівні $209 – це більше ніж у 100 разів більше, ніж рік тому.

На думку мільярдера, хоча Ethereum займається переходом на менш енергозатратний протокол Proof-of-Stake вже у квітні наступного року, Ethereum 2.0 не врятує блокчейн, адже будуть проблеми з синхронізацією операцій.

Бенкман-Фрід впевнений, що блокчейн Ethereum так і не набуде широкого визнання.

"За допомогою сегментування блокчейн зможе значно підвищити свою пропускну здатність, але при цьому виникне проблема здійсненням синхронних операцій. А оскільки вбудованої можливості компонування не буде, DeFi доведеться перейти на той самий сегмент".

DeFi-додатки, які працюють на децентралізованій блокчейн-мережі.

Solana також може зазнати поразок. Та нагадав про мем-токени такі як Dogecoin і Shiba Inu, назвавши їх "двигунами ринку". При цьому він попередив про ризикованість таких інвестицій.

"Незалежно від того, у що ви інвестуєте, насправді цей актив може впасти на 90%", – додав він.

Цікаво, що стартап, який стоїть за створенням токену Solana, Solana Foundation, до кінця 2021 року планує запустити програму, яка допоможе зробити мережу валідаторів вуглецево-нейтральною. Про це повідомив представник компанії у Twitter.

У Solana Foundation заявили, що мають намір знижувати вплив екосистеми Solana на екологію.

"До кінця 2021 року фонд планує впровадити програму, яка допоможе зробити мережу вуглецево-нейтральною та компенсувати вплив на навколишнє середовище", — йдеться у повідомлені.

Після оновлення блокчейну Ethereum та запуску протоколу London з обігу вивели понад мільйон токенів.

Експерти зробили прогноз щодо інших криптовалют, на чому можна непогано заробити?

Біткойн найдорожчий, але не найпопулярніший, його обігнав токен-мем.