ВВП України у 2021 році у доларовому еквіваленті складе рекордні 195 мільярдів

Україна завершує 2021 рік з найвищим доларовим ВВП за всю свою історію: за словами міністерки фінансів Юлії Свириденко, орієнтовно він сягає 195 мільярдів. Про це чиновниця повідомила за результатами онлайн-зустрічі із представниками міжнародних інвестиційних компаній та фондів, які працюють в Україні.

Доларовий ВВП України. (Джерело: Світовий Банк)

Зокрема, очільниця Мінфіну разом із міністром оборони Олексієм Рєзніковим та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою провела зустріч із закордонними інвесторами, під час якої останніх запевнили в стабільності ситуації на Донбасі, попередили про негативні інформаційні наративи з боку Росії, покликані дестабілізувати ситуацію в країні, та окреслили перспективи на наступний рік, зазначивши, що макроекономічні показники України мають покращитися.

За словами міністерки, наступного року високому ВВП має посприяти низка програм, які планують започаткувати в уряді. Зокрема, мова йде про активне фінансування експортерів, іпотечне кредитування з низьким відсотком, яке має набрати масового характеру, відновлення зрошувальних систем на півдні країни та енергомодернізація житлового фонду.

"Наша мета забезпечити сталість основних показників: зростання ВВП, збільшення золотовалютних резервів, стримування інфляції в допустимих межах. Ми прагнемо довести бізнес-клімат в Україні до найкращих світових стандартів", - наголосила Юлія Свириденко.

Разом з тим, прогнози міжнародних фінансових установ щодо зростання ВВП України, на відміну від прогнозів вітчизняного Кабміну, здебільшого або негативні, або не вселяють особливого оптимізму. Зокрема, банк J.P. Morgan різко погіршив прогноз росту реального ВВП України у 2021 році із 4,5% до 2,3%, а Європейський банк реконструкції та розвитку зберіг свій прогноз росту економіки України на 2021 рік на рівні 3,5%. У жовтні погіршив свій прогноз і МВФ - з 4% до 3,5%.

Разом з тим голова уряду Денис Шмигаль вважає, що цьогорічне зростання ВВП складе близько 4% в той час, як Національний банк України погіршив оцінку зростання валового внутрішнього продукту країни з 3,8% до 3,1%.

Нагадаємо, заради отримання 700-мільйонного траншу від МВФ уряд погодився на підвищення тарифів, обмеження зарплат та введення штрафів для боржників за комуналку.

Нагадаємо, з держбюджету України зникне показник запланованого річного курсу долара від Нацбанку.

Нагадаємо, НБУ склав інфляційний прогноз на кінець 2021 та початок 2022 року.