На Бурштинській ТЕС в Івано-Франківській області стався вибух, внаслідок 7-й енергоблок вийшов з ладу

На Бурштинській ТЕС, яка належить приватній компанії ДТЕК, ввечері 28 листопада стався вибух на одному з енергоблоків. Аварія, слідом за якою сталася пожежа, вивела енергоблок з ладу та призвела до травм і опіків у чотирьох працівників ТЕС, повідомляють у ДСНС.

"На енергоблоці № 7 котельно-турбінного цеху ВП "Бурштинська ТЕС" АТ "ДТЕК Західенерго" через розрив екранної труби діаметром 60 мм. на котлі стався викид гарячої пароводяної суміші і газів з топки котла. За інформацією начальника зміни ВП «Бурштинська ТЕС» подія виникла о 21:31 год - йдеться у повідомленні.

Бурштинська ТЕС забезпечує електроенергією так званий "Бурштинський енергоострів" (Івано-Франківська, Закарпатська та Львівська області), втім, наразі представники ТЕС кажуть, що на тепло-і енергопостачання регіону аварія не вплинула.

"Відключення блоку не вплинуло на тепло- і енергопостачання регіону. Станція працює в складі 7-ми енергоблоків загальною потужністю 1172 МВт", - повідомляється в офіційній заяві.

При цьому на ТЕС наголошують, що для компенсації потужності був залучений 4-й блок, а дії були скоординовані з "Укренерго".

"Наразі станція працює в штатному режимі, на безпеку енергосистеми дані події не вплинули", - підкреслюють на підприємстві.

Примітно, що в серпні 2021 року на Бурштинській ТЕС сталася пожежа в котлотурбінному цеху блоку №3, причиною якої стала розгерметизація фланця у маслосистемі.

Також у серпні 2021 року у ДТЕК відзвітували про ремонтні роботи, проведені на трьох енергоблоках Бурштинської ТЕС та заявили про наміри вкласти понад пів мільярда гривень у ремонт решти енергоблоків, який мав бути проведений до кінця року.

Нагадаємо, Україна не готова виконати зобов'язання по відмові від вугілля, взяті під час кліматичного саміту.

Нагадаємо, в Україну прибуло судно з вантажем імпортного вугілля, призначеного для потреб державної компанії "Центренерго".

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала ідею врегулювати систему накопичення енергії.