Причини зменшення кількості населення українців

Демографічна та економічна ситуація може призвести до подальшого зменшення населення України на понад 12 % через тридцять років. За прогнозами експертів ООН, кількість українців скорочується через низький коефіцієнт народжуваності, високої смертності та через зростання міграційних процесів.

За прогнозами фахівців, за тридцять наступних років, кількість українців скоротиться з 41 мільйони до 35 мільйонів осіб, це більше ніж восьма частина теперішньої кількості населення країни.

Причини демографічної кризи

Аналітична довідка ООН «Демографічні процеси» містить аналіз причин, наслідків та рекомендації для розв'язання цих проблем.

Процеси, які руйнують людський капітал України та не дають можливості для сталого розвитку країни - зростання мігрантів, низький поріг смертності та незначна народжуваність.

У документі наголошують на недостатньому рівні добробуту та відсутності у жінок можливостей поєднувати кар’єру й догляд за дітьми, одним з найвищих чинників зменшення народжуваності.

За приблизними підрахунками експертів, третина смертей в Україні приходиться на людей до 65 річного віку. А понад три мільйони громадян постійно знаходяться на заробітках в інших країнах.

Також не може не насторожувати те, що велика кількість українських студентів також виїздить з країни на навчання.

"Високий рівень бідності та труднощі з пошуком працевлаштування з гідною оплатою підсилюються політичними, соціальними та безпековими факторами, які стимулюють міграційних відтік", - йдеться у довідці.

Рекомендації для влади

У довідці зазначають, що зупинити руйнівний процес можна використвуючи важелі, які б стабілізували політичну та фінансову ситуацію в країні.

Впровадивши соціальні гарантії, українська влада зможе захистити своїх громадян та ефективно використати людський капітал.

Фахівці рекомендують звернути увагу на соціальні гарантії, такі як доступ до медицини, освіти та рівних можливостей для змін ситуації на краще.

"Необхідно застосовувати адаптивні заходи для забезпечення достатнього рівня соціального захисту, розвитку людського капіталу, сприяння ефективному економічному зростанню в розрахунку на душу населення та зменшення фіскального тиску", - йдеться у рекомендаціях фахівців.

Також у «Демографічній довідці» йдеться про те, як можна подолати процент смертності від неінфекційних захворювань. Пропонують заохочувати українців до здорового способу життя, вдосконалювати системи надання покращеного первинного та профілактичного медичного обслуговування, це на думку фахівців, допоможе зменшити потребу в дорожчих методах лікування на пізніх стадіях.

Також ООН рекомендує проводити перепис кожні десять років. В Україні повноцінний перепис населення відбувся останній раз у 2001 році. Фахівці зазначають, щоб будувати та планувати стратегію виходу з демографічної кризи слід мати достовірні дані про кількість населення.

Наступний перепис населення заплановано на 2023 рік. У Держстаті заявляють, що станом на 1 вересня 2021 року кількість населення становила понад 41,3 млн осіб. Однак за січень-серпень 2021 року кількість населення зменшилося на 245,9 тисячі осіб.

Заради кредиту від МВФ уряд погодився на підвищення тарифів, обмеження зарплат та введення штрафів.

Ще трохи реформ під транші МВФ, і ми не те що Польщу за 20 років не наздоженемо, а рівень нинішнього Сомалі - думка аналітика.

На заміну заробітчанам Україну можуть заполонити трудові мігранти з країн Середньої Азії.