Новий штам коронавірусу який назвали "Омікрон" викликав занепокоєння світової спільноти

Досі невідомий вид коронавірусу, який виявили у Африці поступово розповсюджується світом. Новий штам вірусу вже виявили у мешканців Канади, Ізраїлю, країн Євросоюзу, Японії та інших країн.

За даними українського МОЗ Україна поки не планує вводити обмеження або заборону на в'їзд з країн, де виявлена нова мутація коронавірусу. Зміни у карантинні обмеження будуть залежати від того як надалі розвиватиметься епідеміологічна ситуація. Наразі діють обмеження визначенні Кабміном, вони діють до 31 грудня 2021 року.

При перетині кордонів до України іноземцям вже існують обмежувальні заходи. Наприклад, в країну не пустять, якщо немає сертифіката про повний курс ковід-вакцинації міжнародного зразка, та препаратами затвердженими ВООЗ.

Замінити сертифікат може негативний ПЦР-тест який або тест на антиген, зроблені не більше ніж за 72 години до перетину кордону.

Для дітей до 18 років жодних обмежень немає. У разі відсутності цих документів українці та іноземці старше 18 років, необхідно встановити додаток "Вдома" та перебувати на самоізоляції. Проте, якщо надати впродовж 72 годин негативний тест то вона припиняється.

У разі неможливості використовувати додаток "Дія" необхідно пройти обсервацію.

О 13:24 29 листопада Кабмін все ж визначив обмежувальні заходи щодо мандрівників яуі подорожували до Південної Африки.

"Для мандрівників, які провели у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік більш як 7 днів протягом останніх 14 днів, потрібно пройти 14-денну самоізоляцію", - йдеться у наказі Кабміну.

Міністр МОЗ Віктор Ляшко зазначив, що дослідження нового штаму тривають. Очікується, що більше інформації буде доступно найближчими тижнями. Але вже зараз ми закликаємо наших громадян утриматися від поїздок до країн, де було виявлено новий штам.

Як реагує на нові загрози світ

Багато країн посилили обмеження для перетину іноземцями, або збираються це робити найближчим часом. Ізраїль, слідом за Євросоюзом заборонив перетинати кордон іноземцям з півдня Африки.

У ЄС видали рекомендацію дотримуватися таких правил для запобігання розповсюдження нового штаму вірусу.

- уникати поїздок в райони, де виявлені випадки зараження;

- розширювати тестування і відстежувати контакти хворих на COVID-19;

- розглянути можливість введення додаткової дози для громадян від 40 років і старше, після того – людям віком від 18 років.

Обмеження ввели також у Канаді та Японії. Великій Британії та низці інших країн. Ізраїль оголосив про плани на 14 днів заборонити іноземцям в'їзд до країни. Також планують використовувати систему спостереження, щоб зупинити поширення нового штаму коронавірусу.

Японія також закриває кордони для всіх іноземних громадян, навіть для тих, хто подорожує з діловими поїздками та студентів з 30 листопада.

За словами прем'єр-міністра Японії Фуміо Кісіда, влада планує розглянути питання про подальше посилення своїх кордонів через поширення нового виду коронавірусу.

На засіданні експертів з Всесвітньої Організації з охорони здоров’я вирішили не поспішати з рекомендаціями на обмежувальні заходи на поїздки до півдня Африки. У Організації рекомендують ретельніше відстежувати ситуацію.

За словами регіонального директора ВООЗ в Африці Матшідісо Моеті, обмежувальні заходи, які почали вводити країни світу "є атакою на глобальну солідарність". Та наголосив на тому, що лише спільними зусиллями можна подолати коронавірусну хворобу.

ВООЗ звернулася до світових лідерів через новий "заразніший" штам коронавірусу.

Уряд України схвалив посилення карантинних обмежень для відвідувачів і працівників громадських закладів "жовтої зони".

24 листопада, на засіданні уряду, було збільшено перелік професій, представникам яких щеплення є обов'язковим.