Новітні технології змінять спосіб нашого життя, майбутнє дихає в потилицю

Часто людська уява не така смілива, ніж підприємництво та нові ідеї, які втілюються у майбутні технології. Темпи технологічного розвитку в таких галузях, як обчислювальна техніка, медицина, комунікації та матеріалознавство вражають. Інновацій, які змінять наш світ, спробували зібрати до купи на sciencefocus.

Лабораторні харчові продукти

На сьогодні є вже багато розмов про те, як вирощують штучне м’ясо в лабораторії. Багато біотехнологічні компанії в усьому світі досліджують можливість створення молочних продуктів, - молоко, морозиво, сир і яйця. У порівнянні з м'ясом приготувати молоко в лабораторії не так вже й складно.

Цифрові "близнюки", які відстежують ваше здоров'я

Американська компанія розробила сканер Q Bio , який буде вимірювати сотні біомаркерів приблизно за годину — від рівня гормонів та накопичення жиру в печінці, до маркерів запалення або будь-якої кількості ракових захворювань.

Сканер Q Bio.Фото: скріншот Youtube

Екологічні похорони

У світі все більше замислюються, що робити з тілом після смерті, і кремація не найкращий вихід із ситуації, адже це процес, з викидом великої кількості вуглекислого газу. У 2019 покійний актор Люк Перрі був похований в зробленому на замовлення «костюмі-грибі», який сприяв розкладанню і нейтралізації токсинів.

Штучні очі

Біонічні очі були основою наукової фантастики протягом десятиліть, але тепер дослідження реального світу починають наздоганяти фантастів. На ринок виходить безліч технологій, які відновлюють зір людям з різними видами порушень зору.

Аеропорти для дронів і літаючих таксі

Перевантажені міста потребують передишки, і полегшення може надійти не з дороги, а з повітря. План зі створення транспортного вузла для дронів для доставки і електричного аеротаксі отримав фінансування від уряду Великої Британії.

Енергозберігаюча цегла

Вчені знайшли спосіб зберігати енергію в червоних цеглинах, з яких будують будинки. Дослідники з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, розробили метод, який може перетворити дешевий і широко доступний будівельний матеріал в «розумні цеглини», які можуть накопичувати енергію, як акумулятор.

Розумні годинники, які живляться потом

Інженери з Університету Глазго розробили новий тип гнучкого суперконденсатора, який накопичує енергію, замінюючи електроліти, що містяться в звичайних батареях, з потом.

Живі роботи

Крихітні гібридні роботи, створені з використанням стовбурових клітин з ембріонів жаб, зможуть рятувати людей, на воді, та збирати мікропластік в океанах.

Футболка для моніторингу серця

Футболка від компанії KYMIRA, що виробляє інтелектуальні матеріали, використовує ЕКГ з одним відведенням, надруковану на тканини, і буде точно вимірювати серцебиття і завантажувати їх в хмару через Bluetooth.

Сила кави

Кавова промисловість Лондона щорічно створює понад 200 000 тонн відходів, так що ж нам з цим робити? Велика ідея підприємця Артура Кея полягає в тому, щоб за допомогою своєї компанії Bio-Bean перетворити 85 відсотків кавових відходів в біопаливо для обігріву будівель та харчування транспорту.

IT-галузь України залишається справжньою "золотою жилою".

Українцям запропонували випробувати новий препарат для лікування від коронавірусу.

"Time" представив рейтинг найвпливовіших особистостей світу 2021 року.