Новітні технології змінять спосіб нашого життя, майбутнє дихає в потилицю
Часто людська уява не така смілива, ніж підприємництво та нові ідеї, які втілюються у майбутні технології. Темпи технологічного розвитку в таких галузях, як обчислювальна техніка, медицина, комунікації та матеріалознавство вражають. Інновацій, які змінять наш світ, спробували зібрати до купи на sciencefocus.
Лабораторні харчові продукти
На сьогодні є вже багато розмов про те, як вирощують штучне м’ясо в лабораторії. Багато біотехнологічні компанії в усьому світі досліджують можливість створення молочних продуктів, - молоко, морозиво, сир і яйця. У порівнянні з м'ясом приготувати молоко в лабораторії не так вже й складно.
Цифрові "близнюки", які відстежують ваше здоров'я
Американська компанія розробила сканер Q Bio , який буде вимірювати сотні біомаркерів приблизно за годину — від рівня гормонів та накопичення жиру в печінці, до маркерів запалення або будь-якої кількості ракових захворювань.
Екологічні похорони
У світі все більше замислюються, що робити з тілом після смерті, і кремація не найкращий вихід із ситуації, адже це процес, з викидом великої кількості вуглекислого газу. У 2019 покійний актор Люк Перрі був похований в зробленому на замовлення «костюмі-грибі», який сприяв розкладанню і нейтралізації токсинів.
Штучні очі
Біонічні очі були основою наукової фантастики протягом десятиліть, але тепер дослідження реального світу починають наздоганяти фантастів. На ринок виходить безліч технологій, які відновлюють зір людям з різними видами порушень зору.
Аеропорти для дронів і літаючих таксі
Перевантажені міста потребують передишки, і полегшення може надійти не з дороги, а з повітря. План зі створення транспортного вузла для дронів для доставки і електричного аеротаксі отримав фінансування від уряду Великої Британії.
Енергозберігаюча цегла
Вчені знайшли спосіб зберігати енергію в червоних цеглинах, з яких будують будинки. Дослідники з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, розробили метод, який може перетворити дешевий і широко доступний будівельний матеріал в «розумні цеглини», які можуть накопичувати енергію, як акумулятор.
Розумні годинники, які живляться потом
Інженери з Університету Глазго розробили новий тип гнучкого суперконденсатора, який накопичує енергію, замінюючи електроліти, що містяться в звичайних батареях, з потом.
Живі роботи
Крихітні гібридні роботи, створені з використанням стовбурових клітин з ембріонів жаб, зможуть рятувати людей, на воді, та збирати мікропластік в океанах.
Футболка для моніторингу серця
Футболка від компанії KYMIRA, що виробляє інтелектуальні матеріали, використовує ЕКГ з одним відведенням, надруковану на тканини, і буде точно вимірювати серцебиття і завантажувати їх в хмару через Bluetooth.
Сила кави
Кавова промисловість Лондона щорічно створює понад 200 000 тонн відходів, так що ж нам з цим робити? Велика ідея підприємця Артура Кея полягає в тому, щоб за допомогою своєї компанії Bio-Bean перетворити 85 відсотків кавових відходів в біопаливо для обігріву будівель та харчування транспорту.
IT-галузь України залишається справжньою "золотою жилою".
Українцям запропонували випробувати новий препарат для лікування від коронавірусу.
"Time" представив рейтинг найвпливовіших особистостей світу 2021 року.