Одразу декілька космічних агенцій озвучили плани стосовно того, якою має бути перша колонія на Місяці

Інтерес людства до Місяця кілька десятиліть поспіль обмежувався лише роботизованими місіями, які періодично відвідували єдиний супутник Землі. Втім, науковий та технологічний прориви третього тисячоліття значно розширили наші можливості, тож тепер над проблемою повернення людини на Місяць та навіть будівництва на поверхні супутника колонії працюють космічні агентства по всьому світу, повідомляє видання Science Focus.

Наразі до "місячних перегонів" включилися NASA, Європейське космічне агентство, Китай та, навіть, одіозний Роскосмос: всі ці організації періодично озвучують плани щодо того, якою саме має бути перша за межами Землі колонія. Сходяться поки що в одному: будувати перші бази потрібно ближче до південного полюса Місяця, де є значні поклади водяної криги та корисних копалин і відносно стабільна температура (завдяки тому, що саме південний полюс майже завжди освітлює Сонце).

Є в планах колонізації Місяця і ще одна спільна риса: будувати бази доведеться здебільшого із місцевих матеріалів, оскільки доставка кожного "зайвого" кілограма на поверхню супутника обходиться занадто дорого - за різними оцінками, від 10 до 25 тисяч доларів.

При цьому вчені сподіваються на те, що в пригоді колоністам стануть 3D-принтери, з допомогою яких за короткий проміжок часу можна буде перетворювати реголіт (пил на поверхні Місяці) на будівельні матеріали.

Втім, навіть якщо для розв'язання згаданих задач буде знайдено оптимальний варіант, головним все одно залишиться питання, чи зможе людина пристосуватися до життя на Місяці. Сила тяжіння, в шість разів менша за звичну, високий рівень радіації, відірваність від Землі та, фактично, ізоляція в обмеженому колі людей - ось лише низка проблем, з якими доведеться зіткнутися першим колоністам.

Разом з тим, переваги, які отримає від колонізації місяці людство, варті того, щоб за них боротися. Так, проби місячних порід, доставлені на Землю роботизованими місіями свідчать про те, що наш супутник є неабияким джерелом цінних ресурсів; вчені мріють тестувати на ньому нові технології, які, на початковому етапі можуть бути небезпечними для планети, а астрономи вважають, що телескопи, встановлені на Місяці, дадуть змогу отримати нові дані про дальній космос.

Нагадаємо, вчені із Університету Юти спроєктували магнітний тяговий промінь, за допомогою якого збираються прибрати непотріб з земної орбіти.

Нагадаємо, американський підприємець та винахідник Стів Возняк знайшов спосіб боротьби з "космічним сміттям".

Нагадаємо, мікроорганізми, які "привезуть" з космічних подорожей астронавти, можуть стати причиною нових руйнівних пандемій на Землі.