Великобританія готується до орбітального запуску ракети на екологічно чистому паливі з пластикових відходів

У 2022 році приватна компанія шотландська Skyrora збирається здійснити орбітальний запуск першої у світі ракети, двигун якої працюватиме на "зеленому", тобто - екологічно чистому - паливі. При цьому сам двигун, модель якого має назву Leo 3,5 кН, роздруковано на 3D-принтері та встановлено на ракеті Skyrora XL, повідомляє Forbes.

Особливість стартапу ще й у тому, що екологічно чисте паливо під назвою Ecosene виробляється із відпрацьованого пластику. Компанія стверджує, що двигун може виробляти 600 кілограмів придатного для використання гасу з 1000 кілограмів пластикових відходів певного сорту лише за 24 години. Об'єм парникових газів, які потрапляють в атмосферу в результаті використання двигуна на такому паливі, на 45% менший, ніж при використанні традиційного ракетного палива, гасу RP-1.

"Це паливо виготовлено з непереробного пластику, який інакше потрапив би на сміттєзвалище, що допомагає нам у наших амбіціях революціонізувати космічну промисловість Великобританії", - повідомляють у Skyrora.

За даними розробників, Ecosene має відмінно показати себе при погіршенні погодних умов на стартовому майданчику ракети Skyrora XL, оскільки "зелене" паливо не потребує кріогенного витягування і може зберігатися в резервуарі протягом тривалого проміжку часу.

Наразі Skyrora вже провела низку запусків тривалістю 30 секунд, причому звичайний гас використовувався лише спочатку. Далі розробники перейшли виключно на Ecosene.

Примітно, що запуск Skyrora XL стане першим в історії запуском ракети з британської території та буде проводитися з космодрому SaxaVord на острові Анст у північній частині Шетландських островів. За даними ЗМІ, до 2030 року компанія має намір запустити до 16 56-тонних ракет для виведення супутників.

"Ми не робимо таємниці з наших планів стати першою компанією, яка здійснить запуск із британської землі. Компанія має намір використовувати у своїй ракеті Skyrora XL власне синтетичне паливо, створене під час перероблювання пластику. Під час будівництва космодрому планується створити 140 нових робочих місць на острові", - повідомив засновник та генеральний директор компанії, українець Володимир Левікін.

Нагадаємо, американський підприємець та винахідник Стів Возняк знайшов спосіб боротьби з "космічним сміттям".

Нагадаємо, мікроорганізми, які "привезуть" з космічних подорожей астронавти, можуть стати причиною нових руйнівних пандемій на Землі.

Нагадаємо, вчені вважають, що з часом Марс можна було б повернути до життя.