Вперше за тридцять років Гейтс не в трійці лідерів

Один з найбагатших людей світу, засновник корпорації Microsoft, Білл Гейтс, вперше опустився на четверте місце в списку самих багатих людей Сполучених Штатів. Він зайняв 4 місце, не потрапивши в трійку вперше за тридцять років, писати Forbes.

Це пов'язують частково з передачею акцій, пов'язаної з його розлученням. Попри те, що за останній рік статки Гейтса зросли на $23 млрд (до $134 млрд), цього виявилося недостатньо, щоб випередити засновника Amazon Джеффа Безоса, генерального директора Tesla Ілона Маска або главу Facebook Марка Цукерберга.

Джефф Безос - найбагатша людина Америки четвертий рік поспіль. Статки засновника Amazon - $201 млрд, на $22 млрд більше, ніж минулого року. Це перший раз, коли будь-хто з Forbes 400 володіє статком понад $200 млрд. На другому місці в списку Ілон Маск зі статком в $190,5 млрд — майже в три рази більше, ніж у 2020 році. Чому? Через величезний стрибок цін на акції його компанії Tesla, що виробляє електромобілі. У жовтні 2020 року одна акція Tesla коштувала $415, а тепер — $733.

У Forbes вирішили нагадати, що з 1991 року Гейтс займав тільки провідне перше або друге місце в рейтингу Forbes 400. Журнал проводить щорічне оцінювання багатства серед відомих американців.

У 2021 році, попри Всесвітній спад в економіці через пандемію, доходи співзасновника Microsoft зросли на 23 мільярди доларів. Гейтсу це не допомогло втриматися в трійці лідерів, він залишився ковтати пил на четвертому місці.

Причиною такого результату стала не тільки недостатні доходи, в порівняннях з китами, які зайняли перші місця, вперше випередивши Гейтса, але особисті проблеми. Як виявилося, мільярдер розлучився зі своєю дружиною, Меліндою, з якою йому довелося ділити своє багатство.

Відомо, що Гейтс заплатив своїми акціями публічних компаній колишній дружині 5,6 мільярда доларів. Цілком ймовірно, що якби не втрата Гейтсом частини акцій, він би залишався в трійці багатіїв, адже після збою в мережі Facebook, Марк Цукерберг втратив частину грошей, і він не зміг би випередити Гейтса.

Відомо, що у Гейтса знаходиться у власності 1,3% компанії Microsoft, яка коштує 31 мільярд доларів станом на 3 вересня. Решту вливань на рахунки мільярдера приносить інвестиційна компанія Cascade Investment LLC, маєток у Вашингтоні та інші активи. Через Cascade Гейтс володіє контрольним пакетом акцій Four Seasons Hotels, 14% автосалону AutoNation, акціями фірми з утилізації відходів Republic Services, виробником тракторів Deere & Co., Canadian National Railway та інше.

Зараз стан Білла Гейтса абсолютно відрізняється від початку його кар'єри, і його першої появи в списку багатих людей, Forbes 400, в 1986 році. Тоді корпорація Microsoft вперше стала публічною компанією. 45% акцій компанії давали йому дохід у розмірі 315 мільйонів доларів. На наступний рік, коли Гейтсу виповнилося 31 рік, його доходи від компанії зросли до 1,25 мільярда доларів.

Грандіозні багатства несли Гейтса у світових багатіях аж до 2000 року. І хоч те, що він залишився першим у рейтингу Forbes 400, його "вартість" впала. Гейтсу довелося передати частину акцій і грошей на користь Фонду Білла і Мелінди Гейтс, це ще більше скоротило його статки.

Білл Гейтс відомий як один з найбільших благодійників. З 1994 по 2020 рік Білл і Мелінда Гейтс пожертвували 36,8 мільярда доларів Фонду Гейтса.

У 2018 році Гейтса обігнав Безос, а 2020 - Ілон Маск, в нинішньому році, через розлучення, Гейтс поступився місцем молодому амбітному Цукербергу.

Українські власники Grammarly розбагатіли завдяки інвестиціям

Фахівець з OSINT-досліджень визначили найбільш безпечні для зберігання особистих даних месенджери

Контракт між Tesla і Hertz принесли Ілону Маску майже 42 мільярди доларів