Після оновлення блокчейну Ethereum та запуску протоколу London з обігу вивели понад мільйон токенів

За даним дослідницької блоечейн-компанія CryptoRank, з часу хардфорку та впровадження протоколу EIP-1559 у серпні понад 1 мільйон етеру (ETH) на суму приблизно 4,24 мільярда доларів було виведено з обігу.

Враховуючи такі темпи весною 2022 року монета стане дефляційною, що спричинить стрибок її курсу. Згідно з даними проєкту Ultrasound, станом на 25 листопада з моменту оновлення було знищено 1 012 990 монет.

Тож у середньому щохвилини спалюється по 6,27 ETH, а коефіцієнт спалювання становить 0,62. Емісія скоротилася на 39%, а інфляція у мережі сповільнилася до 1,8% на рік.

Протокол EIP-1559 реформував ринок комісій Ethereum, змінивши ліміт плати за газ і ввівши функцію запису, яка знімає частину комісій за транзакції на блокчейні.

Лідером зі спалювання став NFT-маркетплейс OpenSea (110175 ETH). Перекази в мережі зменшили кількість монет в обігу – на 97 500 ETH, Uniswap V2 – 92 692 ETH. Також монети вивели з обігу в мережі Tether - 98,7 тис. ETH, на криптобіржі Uniswap V2 - 94,1 тис. ETH, та через транзакції з USDT - 54,8 тис. ETH.

Мережа Ethereum все ще залишається інфляційною у своїй основі. Це все зміниться в наступному році, коли оновлення Ethereum 2.0 буде запущено, переходячи мережу від консенсусу proof-of-work до консенсусу proof-of-stake. Ця подія The Merge ("Злиття"). Обидві моделі мають кілька важливих відмінностей: користуючись протоколом PoW нові токени майняться шляхом обчислень. Цей метод є значно енергозатратнішим. А от протокол PoS передбачає винагороду за зберігання монет.

На цьому фоні й за високих комісій (частина яких після апгрейду мережі тепер спалюється) не за горами дефляція "етеру".

Згідно з прогнозом Ultrasound, кількість токенів, що перебувають в обігу, почне знижуватися наприкінці березня або на початку квітня 2022 року, а максимальна пропозиція ETH досягне 119,7 мільйона.

Варто зазначити, що аналітики ринку підкреслюють, що інвестори етеру (ETH) не мають причин скаржитися після 344% приросту, накопиченого у 2021 році до 24 листопада. Однак аналітики побоюються, що тест опір в 4000 доларів 19 листопада формує низхідний канал, який до середини грудня дістанеться до 3600 доларів.

Корекція на 18% від поточної ціни в 4400 доларів. Попри те, що за останній місяць ЕТН перевищив біткойн (BTC) на 16%, а пара ETH/BTC піднялася до 10-тижневих максимумів, Ether, схоже, бореться з власним успіхом.

Користувачі продовжують скаржитися на комісію за газ Ethereum, яка в середньому становила понад 45 доларів за останні три тижні. Якщо так піде далі, навряд чи найбільші ринки децентралізованих фінансів (DeFi) і невзаємозамінних токенів (NFT) продовжують розбудовуватися на Ethereum.

Дехто з аналітиків з песимізмом поставився до спалювання монет, який не призвів до утримання максимуму.

"Одного мільйона ETH, спаленого з моменту впровадження EIP-1559 у серпні, не було достатньо, щоб утримати ціну Ether на історично максимумі", - зазначають аналітики.

Однак, ціна ефіру зросла на 16% проти біткойна. Цілком вірогідно, що коли токен стане дефляційним, він зможе перевершити криптовалюту №1 у світі, а враховуючи впровадження більш екологічного протоколу, це змушує задумуватись довгострокових інвесторів, куди перспективніше вкладати гроші.

Світ криптовалют рясніє безліччю пропозицій, але які проєкти дадуть змогу заробити?

Токен-мем обігнав біткойн за популярністю, яка крипта вигідно вирізняється серед конкурентів.

Президент Сальвадору заявив про намір заснувати перше у світі криптовалютне місто.