На поточному тижні стало відомо, що МВФ дав добро на другий транш кредиту Україні

На думку багатьох аналітиків це чудова новина для українців. Для влади – змога продовжувати реформи, а також підтримати своїх громадян у разі кризових явищ у енергосекторі. Однак не всі так райдужно сприйняли новину, на думку експерта Юрія Гаврильченка, кредиту МВФ не слід надто радіти.

У своєму Facebook, Гаврильченко пояснює, чому на його думку, "завтра буде гірше ніж сьогодні" саме через гроші МВФ.

"Ще трохи реформ під транші МВФ, і ми не те що Польщу за 20 років не наздоженемо, а рівень нинішнього Сомалі для нас буде новим горизонтом планування", - заявляє експерт.

За словами економічного експерта, впродовж останні 50 років, Міжнародний валютний фонд не дає нікому кредитів. Він пояснює, що кредит це не просто гроші, які дали просто за так.

"Кредит це дуже чітко визначена фінансова операція, яка включає, як мінімум, п'ять організаційних і одну прогнозно-економічну складову. А саме: цільовість, платність, забезпеченість, повернення, та терміновість".

Аналітик підкреслює, що кредит завжди коштує грошей в обслуговуванні, він дається під заставу чи сторонні гарантії, кредит треба повернути і повернути вчасно.

Економіст зазначає, що отримання траншу від МВФ не має ніякого відношення до характеристик кредиту. Гаврильченко не розуміє, яким чином політичні забаганки завершити до кінця листопада процедуру призначення голови САП мають до кредитних грошей.

"Чи вимога про ухвалення законопроекту №5600, який посилює податкове навантаження на малий та середній бізнес, а також запроваджує оподаткування віртуальних/теоретично можливих прибутків від використання земельних паїв? Чи вимога "збільшити незалежність НБУ"? Під чим розуміється посилення його залежності від МВФ", - не розуміє аналітик.

Також за прогнозом Гаврильченка в Україні має початися різке падіння гривні. Приблизний термін - це місяць. На думку спеціаліста, після отримання траншу з нашої країни за кордон "втечуть живі гроші".

Також Гаврильченко підкреслює, що прогнози інституцій, таких як НБУ, JP Morgan, Bank of America Corp, та й МВФ – стосовно економічного росту погіршився. Нацбанк прогнозував ріст економіки 3,8% - зменшив до 3,1%. JP Morgan з 4,5% знизив прогнози на покращення економічного стану країни до 2,3%, ВоА - з 4,5% погіршив прогноз до 3%. А МВФ, на наступний день після узгодження кредиту для України зменшив темпи зростання економіки з 3,5% до 3,2%.

Тому на думку експерта, радіти кредиту від МВФ не приходиться.

У своїх песимістичних прогнозах, Юрій Гаврильченко далеко не один. Фінансовий аналітик Олексій Кущ вважає, що транш від МВФ це своєрідний геополітичний хабар, аби нинішня влада підписалася під зобов'язаннями фактичного підняття цін на енергоресурси для населення. Він також вважає, що без кредиту Україна могла б спокійно обійтися.

Чи зможе Україна отримати ще один транш МВФ, щоб отримати кредит слід виконати зобов’язання.

Чи варто українцям розраховувати на дешеві тури в Туреччину.

20 кроків боротьби з олігархами, або як влада буде виконувати антиолігархічний закон