Єврокомісія пропонує стандартизувати "ковідний" сертифікат для всіх країн ЄС та зробити бустерну дозу вакцини обов'язковою

Термін дії сертифікату про вакцинацію, дійсного в країнах ЄС, може бути скорочено з одного року до дев'яти місяців, причому введення третьої, бустерної дози вакцини впродовж трьох місяців з дня щеплення другою дозою також можуть зробити обов'язковим. Відповідну заяву, яка базується на останніх медичних дослідженнях, опублікувала Єврокомісія.

Наразі вчені із Європейського центру з профілактики та контролю захворювань. дослідним шляхом з'ясували, що повноцінний захист від COVID-19 вакцина дає лише на пів року, після чого щеплення третьою дозою стає вже не розкішшю чи пересторогою, а необхідністю. Вакцинуватися втретє потрібно впродовж наступних трьох місяців після закінчення піврічного терміну.

Крім того, у Єврокомісії пропонують, щоб туристи-власники дійсних ковід-сертифікатів, визнаних ЄС, не здавали ПЛР-тести чи проходили карантин. Натомість від людей, які не мають цифрового сертифіката про Covid-19, можуть вимагати тест до або після прибуття в країни ЄС.

Якщо запропоновані Єврокомісією зміни затвердить ЄС, сертифікати про вакцинацію із 9-місячним "терміном придатності" почнуть діяти вже з 10 січня 2022 року. Що ж до невакцинованих громадян країн, які не є членами ЄС, то їм заборонять відвідувати ці країни вже з 1 березня.

Варто відзначити, що "ковідні" сертифікати українців дійсні в країнах ЄС протягом року з моменту введення другої дози вакцини, проте, якщо нові правила наберуть чинності, невідомо, чи пускатимуть громадян України до Євросоюзу.

Річ у тім, що на цей момент позиція Міністерства охорони здоров'я з приводу бустерної дози вакцини однозначна: це буде можливо лише після того, як частка вакцинованого населення в країні сягне 50% (наразі вона становить лише 25% в той час, як щеплення однією дозою отримали ще 31% українців).

Таким чином процес отримання офіційного дозволу на отримання бустерної дози може затягнутися (наразі на неї мають право лише люди з ослабленим імунітетом), а вже у березні 2022 року деякі українці - зокрема, ті, які вакцинувалися у "першій хвилі" - почнуть потребувати процедури ревакцинації.

Нагадаємо, уряд схвалив посилення карантинних обмежень для відвідувачів і працівників громадських закладів у "жовтій" карантинній зоні.

Нагадаємо, на тлі погіршення епідеміологічної ситуації країни Європи посилюють карантинні обмеження.

Нагадаємо, попри високу смертність від COVID-19, в уряді заговорили про стабілізацію епідеміологічної ситуації в Україні.