В порту Одеси спустили на воду нові українські катери типу "Island "

Два катери типу Island, які мають поповнити лави військово-морського флоту України, прибули до Одеси на борту судна Ocean Grand з Балтімора, США у вівторок, 23 листопада. Два дні потому катери спустили на воду та відбуксували на флотську базу "Південь" у Практичній гавані, повідомляє видання Думская.

Патрульні катери, яки в лавах ВМС ЗС носитимуть назви Р192 "Суми" та Р193 "Фастів", Україна отримала в якості безпекової допомоги від США, яка надається з 2014 року. Примітно, що "Фастів" та "Суми" стануть третім та четвертим катерами цього типу у складі ВМС. Перші два катери, які отримали назви "Слов'янськ" та "Старобільськ" несуть службу із 2019 року.

Спуску катерів передувала підготовка, в процесі якої монтажники відкріпили обидва судна від транспортувальних ложементів, розташованих на верхній палубі Ocean Grand. Спеціальну підготовку протягом січня-березня 2021 року проходили і майбутні екіпажі катерів: для цього українські моряки відвідували спеціальні курси у США.

"До цього часу ми пройшли певну підготовку екіпажів. Ці катери пройшли відповідний ремонт та дообладнання, і деяке обладнання ще буде встановлено безпосередньо в Україні...Буде підписано відповідний наказ міністра оборони про включення цих кораблів до складу ВМС, дуже швидко на них піднімуть військово-морський прапор і екіпажі цих кораблів приступлять до виконання своїх безпосередніх обов'язків на своїх рідних катерах", - зауважив командувач ВМС ЗС Олексій Неїжпапа.

Незабаром "Фастів" та "Суми" розпочнуть свій бойовий шлях із забезпечення морської безпеки в акваторіях Чорного та Азовського морів. Тим часом у США вже готують до відправки в Україну п'ятий патрульний катер типу "Island": наразі відомо, що він отримав ім’я Героя України В’ячеслава Кубрака.

Довідково: патрульні катери типу "Island" будувалися верф’ю Bollinger Shipyards в США з 1985 по 1992 роки в кількості 49 корпусів для Берегової охорони. Мають повну водотоннажність 168 тонн, довжину 34 метри, осадку 2 метри, сталевий корпус і алюмінієву надбудову. Здатні розвивати швидкість до 29,5 вузлів. Екіпаж складає 16 осіб, автономність п’ять діб. Катери оснащені РЛС загального виявлення AN/SPS-73, моторним човном, штатне озброєння складається з 25-мм автоматичної артилерійської установки Mk 38 Bushmaster і двох-чотирьох 12,7-мм кулеметів М2НВ. Дальність плавання до 3000 миль.

Нагадаємо, Сполучене Королівство та Ірландія інвестуватимуть в українську військово-морську інфраструктуру.

Нагадаємо, Міноборони України зацікавлене в отриманні ракет Brimstone Sea Spear, які розробляє британська компанія.

Нагадаємо, Україна в кредит придбає ракетну зброю та військові кораблі у Великобританії.