Державна космічна програма передбачає розробку та запуск 6 супутників спостереження до 2025 року

Запуск супутника спостереження "Січ-2-30", присвячений до 30-річчя отримання Україною Незалежності має відбутися у січні 2022 року. Майбутню подію в уряді амбітно називають "космічним відродженням" України, адже за першим супутником в рамках космічної програми вартістю 40 мільярдів гривень на орбіту планують вивести ще шість, які слугуватимуть не лише науковцям, а й рятувальникам та військовим.

"Січ-2-30" має стати "флагманом" майбутнього угрупування супутників попри те, що за своїми можливостями він значно поступатиметься своїм наступникам. Річ у тому, що "Січ" не може отримувати зображення у хмарну погоду, а його просторового розділення - 7 метрів - недостатньо для того, щоб зробити досить чітку картинку.

Натомість наступне покоління супутників, які планують запустити в Україні, матиме розділення уже в 0,5−1 метри - його буде достатньо для того, щоб "розгледіти" з орбіти те, що відбувається на території країни, в деталях.

За словами голови Державного космічного агентства України Володимира Тафтая, українська космічна галузь на сьогодні може самостійно створити всі космічні апарати цього угруповання, окрім "розвідника" з просторовою розрізненістю до 0,5 метра, оскільки Україна не має дорогої технології з виробництва оптико-електронних модулів.

"Супутник з роздільною здатністю 0,5 метрів має вартість від 70 до 100 мільйонів доларів, відповідно до його характеристик", - повідомив Володимир Тафтай.

Втім, державна космічна програма передбачає і розробку вітчизняного оптико-електронного сканера, що обійдеться у 340 мільйонів гривень. Зате, маючи такий сканер, Україна зможе самостійно створити власну оптико-електронну систему надвисокої просторової розрізненості.

Зараз проєкти необхідних Україні супутників супутника для оптико-електронного спостереження Землі з високим розділенням на місцевості та супутника радіолокаційного спостереження має ДП "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля". Разом тим, над відповідними проєктами працюють також КПІ імені Ігоря Сікорського та ОКБ "Шторм", причому цей тандем просунувся в своїй роботі настільки далеко, що їхній супутник може бути запущено вже у 2023 році - це станеться в тому разі, якщо будуть знайдені необхідні для запуску 120 тисяч доларів.

Нагадаємо, в космос запустили франко-італійський супутник, обладнаний унікальним українським приладом.

Нагадаємо, у Канаді планують побудувати космодром, з якого запускатимуть український ракетоносій Циклон 4М.

Нагадаємо, в найближчі чотири роки Україні знадобляться 40 мільярдів гривень на реалізацію космічної програми.