Як відомо, Україна отримає кредитні кошти від Міжнародного валютного фонду до кінця листопада

Але це не єдиний кредит, за програмою stand-by. Однак, для того, щоб отримувати кредитні кошти надалі, слід виконувати певні умови, які на думку ради МВФ повинні поліпшити економічний простір України. Це рекомендації, які на думку фахівців світового рівня необхідні для того, щоб можна було надалі інвестувати в нашу країну. Текст Меморандуму оприлюднити на сайті Міністерства фінансів.

Першим пунктом у вимогах є затвердження бюджету на 2022 рік. Його слід прийняти з дефіцитом не більше 3,5% від внутрішнього валового продукту, тобто загальної грошової вартості товарів, які виробляють українці.

Бюджет повинен містити зміни, які повинні бути прийняті законопроєктом 5600, який в черговий раз не пройшов голосування в Раді. Нагадаємо, динний законопроєкт повинен прикрити лазівки для неплатників або недобросовісних платників податків.

Невідомо, чи зможе Верховна Рада затвердити бюджет зі змінами, адже податковий законопроєкт відкладається вже не один раз.

Також, для отримання наступних грошей, Рада повинна розробити план, завдяки якому буде відбуватися здійснення передачі повноважень від старих членів наглядових рад держбанків до нових.

Термін повноважень членів наглядових рад закінчується навесні 2022 року. Нових членів наглядових рад мають обрати за повною процедурою, яка включає всі необхідні конкурси.

Водночас до кінця грудня 2021 року Україна зобов'язалася опублікувати повний аудит минулорічного Фонду боротьби з коронавірусом.

Новий меморандум передбачає також публікацію офісом проміжного звіту з розслідувань у справах доведення до банкрутства банків.

МВФ хоче, щоб такі звіти були регулярними і ставали доступні широкій публіці кожні пів року.

У цих звітах повинна знаходитися інформація про кількість осіб, щодо яких ведеться розслідування, кількість засуджених і обсяг коштів, які державі вдалося стягнути.

"У новому меморандумі знайшли місце гучні відставки з департаментів Нацбанку. До кінця року НБУ повинен затвердити план дій щодо поліпшення професійної спроможності департаментів, які відповідають за банківський нагляд. Цей план повинні узгодити з МВФ", - йдеться в публікації.

Важливо щодо банківської сфери. Залишається небагато часу, щоб Україна надала дорожню карту до кінця січня 2022 року повною або частковою приватизацією ПриватБанку та Ощадбанку.

У лютому Україна повинна презентувати план повернення активів, виведених зі збанкрутілих банків.

До кінця березня 2022 року Україна повинна поліпшити процедуру відбору глави САП якого не можуть призначити з 2020 року.

В енергосекторі Україна пообіцяла розробити і реалізувати доступну для всіх постачальників газу базу споживачів блакитного палива. Це має посилити конкуренцію і зробити більш прозорим і простим процес зміни постачальника газу.

Також зміни повинні торкнутися "Енергоатому", в компанії може з'явитися незалежна наглядова рада. Цю вимогу слід виконати до травня.

До кінця квітня 2022 року в Україні має закінчитися перевірка доброчесності членів Вищої ради правосуддя, відповідно до прийнятого в липні Закону.

Несподівана заява президента Туреччини викликала небувале падіння місцевої валюти, чи варто їхати на відпочинок.

На засіданні Кабінету Міністрів представили покрокову програму з впровадженням заходів, які є метою впровадити антиолигархичне законодавство.

Рада має зробити кілька кроків, які вимагає угода з МВФ, це стосується податків.