У Верховній Раді створили робочу групу

Народні депутати хочуть змінити деякі функції та регламент Верховної Ради. Зокрема реформи, які запропонували депутати від пропрезидентської партії «Слуга народу», торкаються регламенту Верховної Ради, законів про комітети, статуси народного депутата, тимчасову слідчу комісію та інші закони, які необхідні для того, щоб впровадити диджиталізацію внутрішніх процесів парламенту України.

Про це повідомив Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі, та розмістив відповідний документ для ознайомлення. За розпорядженням голови Верховної Вади, Руслана Стефанчука, було створено робочу групу з підготовки комплексних змін, які дадуть змогу створити смартпарламент.

У склад робочої групи увійшло 13 народних депутатів та 12 працівників апарату парламенту.

Що хочуть зробити?

Йдеться про створення нового сайту Верховної Ради, а також розробку додатку для смартфонів, де буде доступ до основних законів.

Певні зміни мають сприяти комунікації між виборцями та парламентом.

Чіткі та уніфіковані підходи до реформування низки законодавчих актів України, що регулюють діяльність парламенту.

Також робоча група розгляне законодавство, щоб запровадити зміні згідно з кращими демократичними практиками країн Європи.

Один з ініціаторів змін у парламенті Олександр Корнієнко, перший заступник Голови Парламенту, він коментує:

"Багато з того, що рекомендувала місія Пета Кокса – це речі, які не потребують змін до регламенту. Потрібна лише проєктна реалізація та зміна підходу, який роками сформований в держслужбі та Апараті Верховної Ради. Зараз він ультраконсервативний, і цей консерватизм не дозволяє робити логічні системні рухи всередині, які дозволять Парламенту якісніше працювати".

Спікер Ради Стефанчук, видаючи розпорядження теж проголосив про час змін, наголосивши що регламент має бути оновлено.

"Змін потребує Регламент Верховної Ради України. Він повинен стати системою процедур, де кожна функція Парламенту має бути забезпечена відповідними регламентними нормами, а положення Регламенту повинні бути передумовою до трансформації Верховної Ради України загалом", — зазначив Руслан Стефанчук.

Опозиційний депутат, Олексій Гончаренко, також прокоментував реформування Верховної Ради:

"Коли у них були захмарні рейтинги, монобільшість і турборежим. То регламент був якісним, добрим та нікого не турбував. А от зараз, все стало одразу ж дуже погано і нам терміново потрібні зміни", - з сарказмом підкреслив нардеп.

Урядовці з Мінюсту запропонували заходи для імплементації "антиолігархічного" закону.

Верховна рада хоче об'єднати Пенсійний Фонд з Фондом Соціального Страхування.

У Верховній Раді можуть відновити застарілий конфлікт з ЄС.