24 листопада на засіданні уряду, перелік професій, представникам яких щеплення є обов'язковим - збільшили

Тепер щепитися має кожен, хто працює у соцзахисту, в установах у сфері управління центральних органів влади, та працівники всіх підприємств, які є стратегічними для держави. Це такі, як Укрпошта, Укрзалізниця і так далі. Таке рішення ухвалили і воно набере чинності з 9 грудня.

У разі відмови вакцинуватися, українців відсторонятимуть від роботи та не виплачуватимуть заробітну платню, і, відповідно, стаж.

Таке рішення ухвалили під час засідання Кабміну 24 листопада, яке транслювалось на YouTube-каналі "Кабмін". Також тепер мають обов'язково вакцинуватися:

Обґрунтовуючи нові обмеження прем’єр Денис Шмигаль заявив, що представники цих професій найбільше контактують з іншими людьми.

"Що стосується держслужбовців та освітян, які раніше вже були внесені до відповідного переліку професій, то переважна більшість категорій громадян практично вже повністю вакцинована. Зокрема, понад 96% першою дозою і понад 85% повністю", – заявив глава Кабміну.

Повернутись на роботу можна після першої дози вакцинації. Востаннє цей перелік розширили 9 листопада.

Зарплата невакцинованих українців не зберігатиметься

Відсторонений співробітник не може виконувати свою роботу, тому й заробітну плату йому виплачувати не будуть.

Також людині, яку відсторонили не зараховуватиметься до стажу ні для призначення пенсії, ні для оплати лікарняних.

Після того, як людина надала сертифікат про вакцинацію або довідку про те, що перехворіла, або у разі припинення дії постанови, невакциновані українці зможуть знову вийти на роботу.

Є виключення?

У разі, якщо у людини є абсолютне протипоказання до проведення щеплення від COVID-19, вона має надати довідку про це. У таких випадках, дія постанови на неї не розповсюджується. Для того, щоб довести протипоказання щепленню слід мати висновок, виданий закладом охорони здоров'я.

"Жовта" зона перетворилася на "червону"?

Також на засіданні було ухвалено розширення обмежень у «жовтих» зонах. Це зміни до постанови № 1236. Тепер у «жовтій» зоні кафе, ресторани, спортзали, тобто майже увесь бізнес куди приходять відвідувачів, всі ці заклади можуть працювати лише за умови наявності щеплення в усіх працівників або негативного ПЛР-тесту, або довідки про перенесену хворобу.

Єдиним послабленням буде "спроможність" "жовтого" сертифікату про одну дозу вакцини. Але тепер він буде діяти не 120 днів, як було раніше, а 30 днів. За ці тридцять днів ти мусиш ще одну дозу для того, щоб був зелений сертифікат. При чому це правило розповсюджується не лише на працівників, але й на клієнтів.

В інакшому випадку порушників цієї постанови очікує шалений штраф, якщо знайдуть на території такого закладу хоча б одного не вакцинованого, штраф складатиме від 34 до 170 тисяч грн.

Варто зазначити, що Омбудсмен з прав людини просить Кабмін змінити підхід до невакцинованих працівників. 24 листопада вона звернулася до уряду та голови Кабміну з з пропозицією розглянути питання щодо можливості дистанційної роботи відповідно до статті 60-2 КЗпП для працівників та державних службовців, для яких вакцинація проти COVID-19 визначена обов'язковою.

Також щодо визначення обмежень прав, гарантованих Конституцією України на працю, освіту, вільне пересування, свободу та особисту недоторканість та на охорону здоров'я, наділення органів влади відповідними повноваженнями, виключно законами України.

У зв'язку з ухваленням вказаних нормативно-правових актів, на адресу Омбудсмена з прав людини вже надійшло понад тисячу двісті звернень громадян, у яких порушуються питання щодо обов'язкової вакцинації проти хвороби COVID-19.

На сайті TigerNews ми писали, чому Європу накрила нова хвиля коронавірусу.

TigerNews повідомляв, що Pfizer дозволить виробництво ліків в Україні.

Прем'єр Шмигаль пояснив, звідки будуть брати гроші на "ковідну тисячу".