Уряд схвалив посилення карантинних обмежень для відвідувачів і працівників громадських закладів у "жовтій" карантинній зоні

Карантинні обмеження у "жовтій" зоні, в якій наразі перебувають дві області - Кіровоградська та Тернопільська - посиляться. Відповідне рішення було ухвалене під час засідання Кабінету міністрів у середу,24 листопада.

Зокрема, посилені вимоги стосуватимуться роботи бізнесу та громадських закладів: для них анулюють можливість працювати з урахуванням завантаженості площі закладу або вибіркової перевірки COVID-документів. Натомість тепер від працівників громадських закладів вимагатимуть наявності сертифікатів про щеплення від коронавірусу двома чи однією дозами вакцини або наявності чинного 72 години ПЛР-тесту з негативним результатом.

Ті самі вимоги діятимуть і для відвідувачів громадських закладів, при цьому перевіряти наявність у них сертифікатів про вакцинацію або ПЛР-тестів будуть уже не візуально, а з допомогою зчитування QR-коду.

"У жовтому рівні епідемічної небезпеки громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани тощо можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання", - наголосив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Крім того, відвідувачі громадських закладів, як і раніше, змушені будуть носити захисні маски та дотримуватись дистанції. Проведення масових заходів буде можливе за умови дотримання дистанції між клієнтами із розрахунку "одна людина - на чотири квадратні метри"; а у басейнах і фітнес-центрах - "одна особа - на 10 квадратних метрів".

Відповідно до рішення уряду скорочується і термін дії "жовтих" (одна доза вакцини) COVID-сертифікатів: замість 120 днів тепер вони вважатимуться дійсними лише протягом 30 днів.

Кабмін також розширив перелік професій, для яких вакцинація від COVID-19 обов’язкова. Зокрема йдеться про співробітників установ, що надають соцпослуги, захисту прав дітей, реабілітації; працівників підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (Укрпошта, Укрзалізниця тощо).

Нагадаємо, на тлі погіршення епідеміологічної ситуації країни Європи посилюють карантинні обмеження.

Нагадаємо, "нагорода" у вигляді тисячі гривень, обіцяна президентом Зеленським вакцинованим українцям, буде профінансована з держбюджету.

Нагадаємо, попри високу смертність від COVID-19, в уряді заговорили про стабілізацію епідеміологічної ситуації в Україні.