Велика Британія та Ірландія інвестуватимуть в українську війсьоково-морську інфраструктуру

Україна підписала з двома країнами угоду про підтримку ВМФ України. Кредит розміром 1,7 млрд фунтів нададуть уряди Великої Британії та Північної Ірландії. Про це повідомляє GOV.UK.

Інвестиції підуть на закупівлю та обслуговування двох протимінних кораблів, спільного виробництва восьми ракетних кораблів та фрегата. Також планується постачання і модернізація озброєння для наявних суден та консультаційно-технічна підтримка будівництва військово-морської інфраструктури.

В державній установі «Укроборонпром» станом на сьогодні у складі військово-морського флоту України налічується 18 суден. Про це у вересні повідомив Віктор Плахута, менеджер проєктів управління стратегії та розвитку підприємства.

Варто нагадати, що в Укроборонпромі презентували стратегію розвитку до 2030 року, де зазначено, що для потреб України необхідно збудувати 240 нових суден. Йдеться про цивільні потреби.

Обсяги вантажних перевезень внутрішніми водними шляхами України до 2030 року можуть бути збільшені до 30 млн т на рік, що потенційно згенерує 7500 нових робочих місць та щороку додатково приноситиме 16 470 млн грн у бюджет.

Також 15 вересня Укроборонпром підписав угоду про співпрацю з міжнародною групою компаній Babcock International щодо військово-морського кораблебудування. Меморандум про будівництво кораблів було підписано 7 жовтня.

До проєкту будуть долучатися спеціалісти з MBDA, Thales і Royal Haskoning DHV. Усі компанії тісно співпрацюватимуть з українською промисловістю.

Щодо майбутньої співпраці, гендиректор Укроборонпрому, Юрій Гусєв, зазначив, що реалізація підписаної угоди дозволить значно посилити спроможності та бойовий потенціал українського флоту.

"Наша співпраця стане драйвером відновлення суднобудівної галузі України", – зазначив Юрій Гусєв.

Крім того, Гусєв зазначив, що разом з експертами асоціації «Укрсудпрому», було розроблено проєкт стратегії розвитку суднобудування. Цей документ надіслано на розгляд РНБО. Якщо його узгодять, то це дозволить підприємствам суднобудівної промисловості отримати підтримку з боку держави.

Раніше на виставці DSEI-2021 показали модель великого ракетного катера нового типу, який, ймовірно, буде побудовано для військово-морських сил України. Проект ракетного катера було представлено компанією Babcock International. Фото опублікував у Twitter британський кореспондент ShephardNews.

На кораблі буде вісім протикорабельних ракет, які розмістять на кормі. Також корабель буде оснащений 76-міліметровою артустановкою.

Основою для катера послугував патрульний катер типу Protector, з водотонажністю 1900 тонн.

Україна відкриє власну державну авіакомпанію для перельотів в середині країни, скільки на це витратять грошей платників податків.

Міноборони України хоче отримати ракети Brimstone Sea Spear.

Велика Британія поставить Україні військові кораблі та ракети.