ЗСУ провели інструкторсько-методичні навчання з використанням БПЛА Bayraktar TB2 та ПТРК Javelin.

Збройні сили України провели інструкторсько-методичні заняття із застосуванням безпілотників "Байрактар" та протитанкових ракетних комплексів "Джавелін". Заняття, на яких, крім українських військових, були присутні посли кількох країн-партнерів, відбулися на полігоні "Широкий лан" у Миколаївській області та стали підсумком діяльності ЗСУ у 2021 році, повідомив головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний

"Враховуючи досвід бойових дій в районі проведення операції Об’єднаних сил, сьогодні ми відпрацювали нову тактику їхнього застосування в бойових умовах та продемонстрували командирам бригад і полків. Ми також показали їхнє комплексне застосування в умовах ночі та поганої видимості", - прокоментував захід головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Фото: facebook.com/CinCAFU

За словами Залужного, метою навчань стало опрацювання єдиних поглядів на організацію та проведення заходів підготовки військ у 2022 році. ЗСУ намагаються врахувати при цьому як іноземний досвід, так і досвід, здобутий українськими військовими на сході України.

Фото: facebook.com/CinCAFU

За даними Міноборони, "Широкий лан" та інструкторсько-методичні заняття відвідали міністр оборони України Олексій Рєзніков, посли Канади та Швеції, а також військові аташе Канади, США та Туреччини.

Фото: facebook.com/CinCAFU

У Міноборони уточнили, що тренування пройшли «із комплексним застосуванням високоточної зброї, безпілотних літальних апаратів, засобів РЕБ, автоматизованих систем управління та іншого сучасного озброєння». Вогневі завдання виконали розрахунки протитанкових керованих ракет FGM-148 Javelin, ПТРК Стугна-П, ПТРК Корсар, ПТРК Бар'єр.

Фото: facebook.com/CinCAFU

Фото: facebook.com/CinCAFU

Варто зауважити, що напередодні інструкторсько-методичних занять в ЗМІ з'явилася інформація про те, що ПТРК "Джавелін" ЗСУ вперше застосували в ході ООС на Донбасі. Втім, пізніше в Генштабі спростували цю інформацію, пояснивши, що мова йшла про використання ПТРК в умовах навчань, а не під час бойових дій.

Нагадаємо, в США обговорюють питання надання Україні допомоги у вигляді зброї та військової техніки.

Нагадаємо, на базі 190 навчального центру Сухопутних військ України під Житомиром розпочалися навчання з радіоелектронної розвідки.

Нагадаємо, Україна купуватиме зброю та військову техніку за трирічним планом, який прийшов на зміну застарілому "держоборонзамовленню".