Вчені із Університету Юти спроєктували магнітний тяговий промінь, за допомогою якого збираються прибрати непотріб з земної орбіти

Руйнівна діяльність людини дісталася вже й космосу, внаслідок чого орбіта Землі швидкими темпами перетворюється на сміттєзвалище. Якщо ситуація докорінно не зміниться у найближчі ж роки, стверджують вчені, планета може придбати "кільце" на кшталт знаменитого сатурніанського. От тільки складатися це кільце буде не з каменю, космічного пилу та криги, а із "мертвих" супутників, ступенів ракет-носіїв та уламків знищених космічних апаратів, повідомляє видання New York Post.

Зараз на земній орбіті накопичилася величезна кількість сміття: за оцінками Європейського космічного агентства, це близько 36,5 тисяч уламків величиною близько 10 сантиметрів. Так званого мікросміття ще більше - тут мова йде вже про сотні мільйонів 1-міліметрових та 1-сантиметрових часточок. Всі вони пересуваються по орбіті з величезною швидкістю, створюючи небезпеку для діючих супутників та польотів у космос.

Часом космічне сміття потрапляє у гравітаційне поле Землі та падає на її поверхню або ж згорає в атмосфері. Проте частка таких уламків не надто велика, тож сподіватися на те, що непотріб на орбіті самоліквідується, не варто.

З роками "космічного мотлоху" дедалі більшає, тож вчені вже не перший рік розмірковують над тим, як прибрати всі ці уламки з орбіти. Втім, всі запропоновані на цей момент способи, здається, можуть лише погіршити ситуацію.

"Більшість цього сміття обертається і, якщо спробувати зупинити рух уламків за допомогою роботизованої руки, то вона зламається, і буде ще більше сміття на орбіті", - стверджує Джейк Ебботт, вчений із Університету Юти,США.

Критикуючи наявні на цей час методи "великого прибирання" на орбіті, вчені з Університету Юти пропонуюсь свій власний: він полягає у "примагнічуванні" сміття з допомогою тягового променя. Проєкт такого променя вже існує - лишається побудувати його, запустити та перевірити на ефективність.

Нагадаємо, американський підприємець та винахідник Стів Возняк знайшов спосіб боротьби з "космічним сміттям".

Нагадаємо, мікроорганізми, які "привезуть" з космічних подорожей астронавти, можуть стати причиною нових руйнівних пандемій на Землі.

Нагадаємо, вчені вважають, що з часом Марс можна було б повернути до життя.