За словами голови фінкомітету Ради Данила Гетманцева, Україна має зробити кілька кроків, які вимагає угода з МВФ

Нещодавно Міжнародний валютний фонд погодив видати нашій країні транш, це другий, за умовами програми stand-by. Він передбачає виділення 700 млн доларів. Кошти мають знизити дефіцит держбюджету до 3,5% ВВП, що вже закладено у бюджеті на наступний рік.

Серед подальших реформ, які вимагає угода на кредит від МВФ, призначення керівника САП та закриття податкових лазівок, через які українці можуть зловживати у сфері оподаткування.

Данило Гетманцев прокоментував очікування представників МВФ, заявивши, що це структурні маяки меморандуму, в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

"Меморандум містить намір "продовжити захищати вразливі верстви населення через достатні асигнування на соціальні програми". Маються на увазі субсидії. Також прописані заходи, спрямовані на підтримку населення в період підвищення світових цін на газ", - заявив нардеп.

Одним з умов меморандуму – призначення голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Нагадаємо, що генеральний прокурор Ірина Венедіктова, повідомила, що очільника САП обрати неможливо швидко. Наразі є два кандидати, які вибились у лідери після тестування.

"Йдеться про призначення найважливішого прокурора у сфері боротьби з корупцією. Відповідно, була забезпечена прозорість цього процесу, за яким представники громадськості могли спостерігати онлайн", - наголосила Венедіктова.

Вона заявила, що голову САП ухвалять до кінця поточного року.

9 листопада два кандидати пройшли остаточне тестування, Один – це керівник групи детективів НАБУ, які власне доганяли Татарова, заступника Єрмака. Прізвище – Клименко. Другий – це Синюк, прокурор, щодо якого теж особливих претензій нема.

Щодо реформування оподаткування, то у Верховній Раді знаходиться на доопрацюванні законопроєкт 5600, так званий "ресурсний" законопроєкт, який передбачає певні обмеження та жорсткіші вимоги до платників податків.

Крім того, у ньому розроблено механізм покращення адміністрування акцизів, податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з продажу нерухомості та рентної плати.

"Ми маємо намір "закрити податкові лазівки, пов'язані з операціями з нерухомістю, та покращити оцінку бази оподаткування для податку на прибуток підприємств та рентних платежів", - сказав Гетманцев.

Крім того, Україна висловила намір у відповідь на нещодавнє підвищення цін на газ запровадити прозорі заходи захисту незахищених верств населення, зміцнення фінансового стану підприємств теплової комунальної енергетики.

Меморандум також передбачає продовження впровадження пенсійної реформи, каже Гетманцев.

Також Україна зобов'язується оприлюднити результати аудиту Фонду боротьби з COVID-19 до кінця цього року.

Також Україна має намір запустити до кінця року Бюро економічної безпеки та ліквідувати ДФС.

На думку експерта, Європейська модель енергоефективності непридатна в українських умовах.

Міжнародний валютний фонд узгодив надати Україні кредит у розмірі 700 млн доларів.

Регулятором діяльності страхових компаній став Нацбанк.