Представники ЄБРР зустрілися українськими посадовцями та обговорили реалізацію держпроєктів

Тижневий візит делегації Європейського банку реконструкції та розвитку до України було розпочато з зустрічі представників влади. Впродовж візиту представники також зустрінуться з компаніями приватного сектору. Про це йдеться у повідомленні на сайті ЄБРР.

Під час візиту віцепрезидент ЄБРР з банківських операцій Алан Пійю, який відповідає за інвестиційну діяльність Банку, та віцепрезидент ЄБРР з політики та партнерств Марк Боумен підтвердили підтримку ЄБРР України, її програми реформ і сталого розвитку.

Банк є провідним інституційним інвестором в Україні та вже інвестував понад 15 млрд євро у понад 500 проєктів у країні. У 2021 році обсяг інвестицій ЄБРР в українську економіку має сягнути близько 1 млрд євро, при цьому майже половина цих коштів піде на "зелене" фінансування.

Міністр фінансів Сергій Марченко під час зустрічі з Марком Боуменом заявив:

"Станом на листопад ми успішно реалізовуємо 8 проєктів ЄБРР на суму 1,68 млрд євро. Кредитні кошти Банку - це можливість втілити важливі проєкти в Україні".

Банк приділяє першочергову увагу наданню допомоги в стабілізації, закріпленні результатів реформ, підвищенні енергоефективності та енергетичної безпеки, а також підтримці проєктів у сільському господарстві, промисловості та секторі малого і середнього бізнесу.

Наприклад, ЄБРР допоміг малому бізнесу впровадити систему управління якістю та безпечністю харчових продуктів і підвищити свою конкурентоспроможність на місцевому ринку у безглютенових продуктах харчування. Або допоміг запуститися у Луцьку компанії, яка виготовляє упаковочний пластик.

Основними тезами та напрямком діяльності ЄБРР є підтримка реформ в Україні, та допомога у розвитку малого та середнього бізнесу.

На зустрічі з очільником Мінфіну, було обговорено важливість прийняття законопроєкту 5600, який створить додатковий ресурс для бюджету у 2022 році.

Нагадаємо згаданий Марченком законопроєкт може зменшити податкове навантаження на видобуток залізної руди, але на думку Американської торговельної палати, яка виразила свою думку у Facebook йдеться, що законопроєкт №5600 посилює фіскальний тиск на добросовісних платників податків, порушує принципи справедливості, передбачуваності та довгострокового планування.

Під час зустрічі були підняті питання поточного стану реалізації проєктів у сферах інфраструктури, енергетики, банківському, промисловості та природних ресурсів. Також ЄБРР планує декарбонізацію української економіки відповідно до оновленого Національно визначеного внеску країни, розвиток сталої інфраструктури та інвестиційний клімат.

Зазначимо, що ЄБРР інвестує кошти цільово та контролює їхнє надходження до кінцевого споживача.

Нещодавно ми писали, що через затримку надходжень фінансування зеленої енергетики, Україна могла втратити підтримку такого потужного інвестора як ЄБРР.

Українські власники Grammarly розбагатіли завдяки інвестиціям.

Український літій, що відомо про родовища, та хто планує видобувати.