Капіталізація заснованої українцями Grammarly, зрісши в рази, зробила власників компанії доларовими мільярдерами

У 2021 році у 2021 році власникам онлайн-платформи Grammarly вдалося домогтися 200-мільйонних інвестицій від компаній Baillie Gifford та BlackRock Inc, внаслідок чого капіталізація сервісу зросла до 13 мільйонів. Ці інвестиції не лише стали найбільшим фінансовим раундом в історії компанії - вони ще й зробили її власників, українців Олексія Шевченка та Максима Литвина, доларовими мільярдерами, повідомляє Forbes.

Таким чином, за даними видання, статки кожного з підприємців тепер оцінюються приблизно у 4 мільярди, оскільки разом українці володіють приблизно 70% акцій компанії. Ще 22% відсотки акцій належать інвесторам, які вкладали кошти в Grammarly у 2019 та 2021 роках. Разом з тим третій співзасновник компанії, програміст Дмитро Лідер, володіє лише 1% акцій.

В самій Grammarly такий розподіл акцій спростовують, проте не наводять жодних фактів, які підтверджували б інші показники, посилаючись на те, що компанія є приватною структурою, яка має право зберігати подібну інформацію у таємниці.

Стрімке підвищення капіталізації Grammarly примітне тим, що ще у 2019 році компанія коштувала "всього" 1 мільярд доларів. Продавати платформу Шевченко та Литвин не збираються, плануючи розвивати компанію завдяки партнерським програмам. Також стартап інвестуватиме у версію для розробників, яка дозволяє вбудувати сервіси Grammarly у власні застосунки. Наразі послугами компанії вже користуються такі відомі сервіси, як Zoom, Cisco Systems, Dell Technologies та інші.

Зараз Grammarly має офіси в Україні, США та Канаді і керує командою із понад 600 співробітників. В недалекому майбутньому засновники компанії планують збільшити штат вполовину.

Довідково: Grammarly — запущена у 2009 році онлайн-платформа на основі штучного інтелекту, яка допомагає в написанні текстів англійською мовою. Платформа здатна правити граматику, механіку та чіткість текстів, урізноманітнює їх та покращує тон повідомлень. Послугами Grammarly щодня користуються понад 30 мільйонів людей в усьому світі. У 2019 році американське ділове видання Fast Company визнало Grammarly однією з найбільш інноваційних компаній світу у сфері штучного інтелекту.

Нагадаємо, американська кампанія VistaPrint придбала український фотосток Depositphotos разом із низкою дочірніх структур за 85 мільйонів доларів.

Нагадаємо, розробник з України створив пошуковик, який не дратує користувачів рекламою, не збирає їх приватні дані та завдяки цьому може стати конкурентом Google.

Нагадаємо, у 2022 році український стартап Coolon планує налагодити серійне виробництво власних електровантажівок.