Українці платять найнижчу ціну за газ

Енергетична криза, яку штучно створила російська газодобувна компанія "Газпром" спричинила підвищення газу у Європі. В Україні ціна на газ залишилась для побутових споживачів на рівні минулого року, і це найнижча ціна на ринку.

На європейських ринках газу ціна подолала історичні показники. Країни Європи змушені заощаджувати, не опалюючи порожні кімнати, та вимикаючи газ вночі, через підвищену тарифікацію у нічні години.

Від країни до країни ціна на блакитне паливо різна, і це залежить від енергетичної спроможності країни, та від постачальника який надає блакитне паливо.

Наприклад поляки платять від 11 до майже 15 грн за куб. В Іспанії кубометр газу коштує 16 грн. Детальніше з тарифами в різних країнах можна ознайомитися за допомогою інфографіки.

У Італії ціна на газ у місяць становить приблизно 4,7 тисяч гривень. За словами українських заробітчан, які переїхали в Італію і живуть там, попри те, що клімат м’якший, газ економлять та взимку завжди у квартирах ходять одягненими.

Цікаво, що вихователька у дитячому садочку в Італії отримує «чистими» близько 1500 євро. З яких за комунальні платежі платить 300-400 євро.

У Німеччині цього листопада газ подорожчав на 20% у порівнянні з минулим роком. Як повідомляє портал tagesschau, у середньому зростання становить близько 24,6% за рік. Для вибіркового домогосподарства зі споживанням 20 000 кВт-год, це означає додаткові витрати в середньому 369 євро на рік.

Підвищення цін на енергоносії, а це не лише газ, але й електроенергія у Європі пов’язують з кількома показниками, і це не лише російський агент. Наприклад, у публікації йдеться, що на додачу до малої кількості газу у сховищах, значно зріс попит після подолання кризи коронавірусної пандемії.

Експерти зазначають, що настав час затишшя вітрів, та вітрогенератори не виробляють достатньо електричної енергії, яку довелося витрачати замість газу.

Крім того, збільшення податку на CO2 з 25 євро до 30 євро за тонну на початку року, за даними Check24, призводить до додаткового збору в розмірі близько 24 євро на рік для середньостатистичного домогосподарства.

Керуючий директор енергетичної компанії німеччини Energy Штеффен Саттнер заявив: "Споживачі повинні очікувати хвилі підвищення цін на газ цієї зими".

В Україні ціна нижча та як просувається розробка власних родовищ

Ціна українського газу для українських споживачів найнижча в Європі. Попри те, що українські постачальники мусять купувати блакитне паливо по таким самим цінам, як у Європі.

Але якщо порівнювати з зарплатами, то, наприклад, у Іспанії кубометр газу коштує найбільше - 16, 3 грн, але й мінімальна заробітна плата становить 23 тисячі грн (764,4 євро). У порівняні наші 6 000 мінімальної заплати в 4 рази менші, а ціна за газ менша лише у двічі.

У вересні глава "Нафтогазу", Юрій Вітренко заявив, що газодобувачі в Україні витрачають на видобуток газу майже 8 гривень за куб. Наразі весь видобутий держкомпанією газ іде на потреби населення.

Як повідомляє компанія Укргазвидобування, видобуток природного газу за 10 місяців поточного року сягнув 11,366 млрд куб. м. Порівняно з аналогічним періодом минулого року зниження видобутку становить 4,5% або 0,541 млрд куб. м.

"Впродовж 10 місяців 2021 року Укргазвидобування виконало такі заходи: пробурено та під'єднано до наземної інфраструктури 40 нових свердловин; проведено 203 капітальних ремонтів свердловин; здійснено 506 колтюбінгових операції, 93 операції з гідророзриву пласта; проведено 9 операцій з буріння бічних стовбурів", - йдеться у повідомленні на сайті компанії.

Наприкінці жовтня було обладнано 369 нових високодебітних свердловин. Також у компанії продовжують проводити дослідження та інші роботи з пошуку та розробки нових свердловин.

Попри те, що Україна розробляє нові газові свердловини, ставити лише на український газ не доводиться. В Укргазвидобуванні раніше повідомляли, що якщо спиратися лише на укргаз, то років за 10 його не стане, просто вичерпаються родовища, які вже виснажені на 80%.

За даними щорічного звіту ВР Statistical Review of World Energy, запаси природного газу в Україні складають 1,1 трлн куб м. Україна посідає друге місце в Європі за обсягом запасів вуглеводнів після Норвегії, запаси якої складають 1,78 трлн куб м. За Україною йдуть Нідерланди з 0,8 трлн куб м запасів.

Єдина проблема у тому, що добувати газ традиційними методами складно, а подекуди неможливо. Тому для того, щоб отримати потенційний газ українцям слід витратити інвестиції та вкладати кошти у новітні технології.

В Україні подешевшало паливо на АЗС, на скільки і яке.

В Україну прибуло вугілля, призначеного для потреб державної компанії "Центренерго".

На минулому тижні німецький Бундестанг відтермінував сертифікацію російського газоводу Nord Stream 2.