В США обговорюють питання надання Україні допомоги у вигляді зброї та військової техніки

На тлі загрози російського вторгнення, про яке попереджають спецслужби західних країн та, власне, Головне управління розвідки України, в США активізувалися переговори щодо надання Україні нового пакету військової допомоги. Зокрема, йдеться про можливість відправки партії зброї - протитанкових ракетних комплексів Javelin, систем протиповітряної оборони Stinger та мінометів, повідомляє CNN.

Крім того, за даними CNN, мова може йти також і про надання консультативної допомоги, яку втілюватимуть відправлені до Києва військові радники. Водночас Міністерство оборони США наполягає на передачі Україні російських військових гелікоптерів Мі-8, які були закуплені для Афганістану, але не знадобилися через вивід американських військ з території цієї країни.

Втім, саме через російські гелікоптери та системи ППО Stinger наразі виникла суперечка, оскільки в США вважають, що військова допомога Україні в такому вигляді може бути розцінена Росією як спроба ескалації конфлікту.

"Але інші в адміністрації занепокоєні тим, що Росія може розцінити відряджання "стінгерів" та гелікоптерів як серйозну ескалацію. І хоча вони готові відправити в регіон військових радників, незрозуміло, чи поїде хтось власне в Україну", - розповіли CNN.

Попри військову допомогу, зараз американські чиновники ведуть переговори з європейськими союзниками щодо створення та введення нового пакету санкцій, які будуть застосовані у разі російського вторгнення в Україну.

Довідково: FGM-148 Javelin - переносний протитанковий ракетний комплекс виробництва американських підприємств Raytheon та Lockheed Martin. Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип "вистрілив-забув", за якого оператор комплексу не має супроводжувати і коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі. На озброєнні ЗСУ ПТРК перебуває з квітня 2018 року та, за даними Міноборони України, вперше був застосований в листопаді 2021 року проти російських найманців на Донбасі.

FIM-92 "Stinger" - переносний зенітно-ракетний комплекс класу "земля-повітря" з інфрачервоною головкою самонаведення розробки американської компанії General Dynamics, призначений для ураження вертольотів і літаків противника на низькій висоті. Наразі Конгрес США пропонує схвалити поправку, яка знімає обмеження на продаж комплексу Україні.

Нагадаємо, ударні безпілотники Bayraktar за декілька місяців перебування на озброєнні ЗСУ довели свою ефективність під час війни на Сході України.

Нагадаємо, в Міністерстві оборони пообіцяли, що 24 безпілотники "Bayraktar" надійдуть на озброєння ЗСУ у 2022 році.

Нагадаємо, Міноборони України зацікавлене в отриманні ракет Brimstone Sea Spear, які розробляє британська компанія.