Фантастика у наші дні

Саудівська Аравія заявила, що збудує футуристичне місто, яке буде плавати у Червоному морі. Це промислове місто, яке не буде викидати оксид вуглецю та буде частиною амбітного проєкту королівства Неом, яке буде збудовано повністю на воді.

Розробка, яка отримала назву "Oxagon", матиме порт і логістичний центр. "Це буде всеосяжне когнітивне місто, зосереджене на робототехніці та штучному інтелекті", - описує майбутній поліс офіційне медіа-ресурс Саудівської Аравії.

Oxagon має "переглянути наш підхід до промислового розвитку" та встановити новий рівень життя та роботи на воді.

В інтерв'ю Arabian Business Вішал Ванчу, генеральний директор Oxagon і керівник виробництва в Neom, розповів про свої надії, що стоять за останнім величезним проєктом для королівства, і запевняє, що розчарує скептиків, які стверджують, що ініціатива є нездійсненною.

Вішал Ванчу заявляє, що до 2030 року будуть завершені дії на суші. Разом з тим будуть розробляти шельф, щоб завершити все приблизно в один і той час.

Oxagon використає Індустрію 4.0, щоб стати революційним містом для новаторів.

"Наше прагнення збалансувати технологію, економіку та навколишнє середовище в добре функціонуючому місті привабить, утримає та сприятиме новаторам з усього світу. На цей час серед наших ключових орендарів є найбільший у світі проєкт із зеленого водню, в якому беруть участь Air Products, ACWA Power та Neom у тристоронньому підприємстві. Також ми співпрацюватимемо з компанією модульного будівництва Gulf Modular International".

Місто повністю підживлюватиметься відновлюваною енергією, за сприяння передових рішень в галузі робототехніки та штучного інтелекту, також буде центром наукових досліджень і містом з першим повністю автоматизованим морським портом.

На думку генерального директора, Oxagon зможе закумулювати промисловість і логістику, які працюватимуть на 100% чистої енергії, можуть змінити виробничі процеси за допомогою передових технологій, інновацій та чистого використання землі та моря.

Унікальний дизайн Oxagon дасть можливість інтегрувати наземні інновації зі стійкими "блакитними" себто морськими інноваціями. Розвиток змішаного використання Oxagon стане основою для розвитку блакитної економіки Neom, яка зосереджена на сталому використанні ресурсів океану для економічного зростання та здоров’я океанської екосистеми.

Очікується, що місто займатиметься виробництвом морепродуктів, за допомогою біотехнологій та синергії в нових технологіях між наземною та морською промисловістю.

У Національному антарктичному науковому центрі розповіли про переваги, які отримає Україна від покупки криголаму.

Міжнародний валютний фонд, який розглянув програму stand-by, узгодив надати Україні кредит у розмірі 700 млн доларів.

За тиждень минулий тиждень бензин А-95 в середньому на автозаправках України подешевшав.