Голова уряду Денис Шмигаль розповів про переваги та вигоди "цифрового безвізу" з Євросоюзом

Український прем'єр-міністр розповів, яким чином українці можуть отримати від 2,5 до 3,5 мільярдів доларів у товарах та ще пів мільярда вигід у різноманітних послугах.

Про це Денис Шмигаль написав на своїй сторінці у Facebook.

У своєму дописі, який було присвячено економічним досягненням, зокрема йшлося про євроінтеграцію України, Шмигаль зазначив, що на тижні уряд схвалив понад 20 постанов та законопроєктів, які сприяють інтеграції України до ЄС.

Серед документів найбільш важливими на думку Дениса Шмигаля є чотири законопроекти про електронну ідентифікацію, та електронні довірчі послуги. Мета цих проєктів та постанов доєднання України до цифрового ринку ЄС.

Денис Шмигаль зазначив, що після інтеграції інструментів до цифрового ринку Євросоюзу, Україна може отримати від двох з половиною до трьох з половиною мільярдів доларів у товарах. Та ще 500 мільйонів доларів у послугах.

"За інформацією експертів, якщо ми повністю інтегруємося і будемо використовувати інструменти цифрового ринку з ЄС, ми можемо отримати від 2,5 до 3,5 млрд доларів у товарах, і до пів мільярда вигод у послугах", - зауважив Шмигаль.

Це дає українському бізнесу можливість безбар'єрної торгівлі у секторі електрокомунікацій. Наприклад, український юридичні особи зможуть вільно надавати послуги в ЄС і навпаки.

Іншими словами приєднавшись до цифрового безвізу та до цифрового ринку можна отримати переваги режиму внутрішнього ринку.

Для приєднання до єдиного цифрового ринку ЄС необхідно витримати 3 напрямки - телекомунікаційний, електронні довірчі послуги, та електронна комерція. На цьому наголошував експерт, старший науковий співробітник інституту кібернетики ім. Глушкова національної академії наук України, Андрій Мелащенко презентуючи кроки до впровадження цифрового безвізу з ЄС.

Стало відомо, чому НАК Нафтогаз просить у Кабміну 123 млрд грн.

Потенціал ІТ-галузі в Україні продовжує набирати оберти, заробили 5 млрд.

Як буде діяти український Оператор ГТС, у разі зупинки транзиту газу.