МВФ схвалив надання другого траншу Україні

Міжнародний валютний фонд, який розглянув програму stand-by, узгодив надати Україні кредит у розмірі 700 млн доларів, як другий транш. Про це стало відомо з повідомлення на сайті МВФ 22 листопада.

В повідомленні йдеться, що Рада виконавчих директорів МВФ затвердила перший перегляд програми stand-by з Україною. Було узгоджено надання нашій країні траншу до червня 2022 року.

Крім того, Україна просила не враховувати дані щодо граничного обсягу гарантованого держборгу станом на кінець 2020 року. Український уряд вже застосував необхідні коригувальні дії, на що погодилася Рада директорів МВФ.

Рішення Фонду розблоковує другий транш для України у рамках програми обсягом 500 млн спеціальних прав запозичень, або 699 млн доларів.

Продовження виконання програми stand-by дасть можливість Україні отримати наступні транші від МВФ загальним обсягом 1,6 млрд СПЗ, тобто понад 2 млрд доларів.

Президент України Володимир Зеленський повідомив про схвальне рішення МВФ та зазначив, що кошти спрямують на боротьбу з наслідками COVID-19 та на забезпечення фінансової стабільності країни.

Раніше повідомляли, що для отримання кредиту від МВФ необхідно показати більшу результативність у царині реформ.

Надалі програма буде зосереджуватися на таких питаннях, як фіскальна політика обумовлена стійкістю середньотермінового боргу з одночасним захистом соціально вразливих груп населення.

Посиленні адміністрування доходів бюджету та зменшенні фіскальних ризиків від квазіфіскальних операцій. Це передбачає зміни у енергетичній галузі.

Також НБУ будуть націлювати на зосередженій монетарній політиці та поверненні інфляції до цільових значень.

Варто зазначити, що НБУ вже прозвітувало про досягнення інфляційної цілі 5%, а також впровадження реформ державного банківського сектору та подальше впровадження реформи корпоративного управління.

Також у МВФ наголосили, що вітатимуть подальші зусилля у боротьбі з корупцією та довгоочікувану реформу у судовій гілці.

МВФ очікує від України таких реформ у держполітиці, як зменшення ролі держави у економіці для покращення бізнес-середовища, зміцненні корпоративного управління, залученні інвестицій та збільшенні потенціалу економіки.

На думку експертів, погодження МВФ другого траншу, є позитивним сигналом, який може привернути до України інвестиційні потоки, та піднімає рейтинг нашої країни. Можна очікувати, що після цієї новини інші міжнародні організації зможуть сміливіше кредитувати та надавати Україні допомогу.

Нагадаємо, що програма stand-by, яку затвердили 9 червня 2020 року розрахована на 18 місяців та на допомогу розміром 3,6 млрд СПЗ, що дорівнює 5 млрд доларів.

Заступник виконавчого директора від України у МВФ Владислав Рашкован так прокоментував рішення МВФ:

"Другий транш програми в розмірі близько 700 млн доларів вже у вівторок буде на рахунках українського уряду", - написав Рашкован у своєму Facebook.

Нацбанк вимагатиме дотримання низки затверджених новим законом вимог про страхування.

Нацбанк пояснив рекордні обсяги купівлі валюти

Американська компанія Cargill надасть Україні цільовий кредит у розмірі 250 мільйонів євро