Президент Сальвадору заявив про намір заснувати перше у світі криптовалютне місто

У Сальвадорі збираються заснувати перше у світі криптовалютне місто, яке отримає назву Біткоїн Сіті та буде розташоване біля підніжжя вулкану Кончагуа, геотермальна енергія якого буде забезпечувати населений пункт електроенергією для майнінгу. Про амбітні плани президент Сальвадору Наіб Букеле оголосив під час конференції Bitcoin Week.

"Єдиний податок, який вони (мешканці Біткоін Сіті - ред.) будуть сплачувати - це ПДВ, половина якого буде використовуватися для сплати муніципальних облігацій, а решта піде на громадську інфраструктуру та утримання міста", - заявив Букеле.

Говорячи про муніципальні облігації, Букеле мав на увазі біткоїн-облігації на суму в 1 мільярд доларів, які країна, що у 2021 році першою в світі офіційно легалізувала криптовалюту в якості платіжного засобу, випустить уже наступного року для того, щоб побудувати Біткоїн Сіті.

Ще однією особливістю і без того дуже своєрідного майбутнього міста стане його екологічність. Річ у тім, що головною вадою криптовалют є те, що для їх майнінгу використовується електроенергія, вироблена за допомогою вугілля, а отже - викиди вуглецю в атмосферу та шкода навколишньому середовищу зіставні з високою вартістю цифрової валюти. В Біткоїн Сіті, як уже зазначалося, джерелом енергії буде місцевий вулкан, а отже, за словами президента Букеле, можна буде "заробляти стільки грошей, скільки захочеться".

Примітно, що після легалізації криптовалют у Сальвадорі уряд країни створив 150-мільйонний доларовий спецфонд для підтримки біткона. При цьому громадяни країни, які на той момент користувалися цифровим гаманцем, отримали по 30 доларів кожний.

На думку президента Букеле, першочергова вигода від легалізації біткоїну в країні полягатиме в тому, що громадянам Сальвадору, які працюють за кордоном, буде легше здійснювати грошові перекази своїм сім'ям у криптовалюті. Крім того, уряд розраховує на чималий приплив інвестицій в країну.

Нагадаємо, в деяких установах України вже можна розрахуватися за допомогою криптовалюти.

Нагадаємо, індійський мільярдер Ніхіл Камат назвав головний недолік криптовалют.

Нагадаємо, через енергомісткість майнінгу уряди деяких країн хочуть заборонити криптовалюти.