Пенсійна реформа передбачає пенсію за наявності 35 років стажу

У разі, якщо стажу не вистачає після досягнення людиною 60-річного віку, українці продовжать роботу до 63 або навіть до 65 років. Такі зміни відбуваються внаслідок впровадження закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який передбачає щорічне зростання стажу поки він не становитиме 35 років.

У 2022 році на пенсію в 60 матимуть право лише ті українці, які вже напрацювали 29 років стажу.

У 63 роки у наступному році вийдуть на пенсію ті, хто матимуть від 19 до 29 років трудового стажу.

Якщо у людині немає 19 років трудового стажу, то вона працюватиме до 65 років. З січня 22-го у 65 років зможуть вийти на пенсію українці, у яких є від 15 до 19 років стажу.

У кого немає й 15 років, на пенсійні виплати розраховувати не можуть. Для того, щоб отримувати хоч якісь кошти від держави таким українцям слід звернутися у відділ соціального забезпечення свого міста або села та написати заяву на допомогу для осіб, доходи яких не покривають навіть прожиткового мінімуму та які втратили працездатність.

Якщо пенсію все ж таки хочеться отримувати нестачу стажу пропонують докупити, або вносити добровільні плати до пенсійного фонду у розмірі 22 відсотки від мінімальної заробітної плати так само, як люди, які працюють офіційно платять податки. Такі внески складають приблизно 1320 грн щомісяця.

Щоб купити місяць пенсійного стажу треба заплатити 1640 грн або 44% від мінімальної зарплати.

У разі купівлі страхового стажу слід звернутися в пенсійний фонд написати заяву, подати копію трудової книжки, виписку з системи персоніфікованого обліку за формою ок-5, а також паспорт чи документ який засвідчує особу.

Марина Лазебна, голова Мінсоцполітики заявила, що до кінця року ще двом категоріям пенсіонерів підвищать пенсійні виплати. А також порадила українцям звертатися до недержавних пенсійних фондів, щоб накопичувати собі на "другу" пенсію.

"Сьогодні є 60 НПФ, з яких приблизно 15 активно розвиваються, користуються довірою людей. В чинному законодавстві є понад 40 механізмів, які попереджають шахрайство, забезпечують надійність роботи НПФ і довели свою ефективність протягом 16 років роботи цієї системи в Україні", - зазначила Марина Лазебна.

Щодо підвищення виплат, то з 1 грудня розмір мінімальної пенсії підвищиться у зв’язку з ростом прожиткового мінімуму. Такі підвищення несуть за собою перерахунок надбавок та підвищення до пенсії, які визначаються на базі прожиткового мінімуму, в тому числі надбавка за понаднормовий стаж.

Другою групою пенсіонерів яким підвищать пенсії, будуть українці у віці 65 років, страховий стаж у яких є понад 30 років у жінок та понад 35 років у чоловіків.

Верховна Рада хоче об'єднати Пенсійний Фонд з Фондом Соціального Страхування, таким чином реформувавши соцполітику країни.

В парламенті запропонували виділити 3 мільярди гривень на допомогу бізнесу.

Що робити молоді, щоб у старості жити не гірше за європейців.