В Україні у деяких установах можна розрахуватися криптовалютами

У багатьох країнах світу криптовалюти визначаються владою цих країн по-різному. Якщо у Японії, Швеції та Німеччині токенами можна розраховуватися, адже там вони є законним платіжним засобом, то, наприклад, у США криптовалюта визнана цінними паперами в цифровій формі.

Державне визначення, законність або не законність цифрових валют могло б стати вагомим рушієм до широкого прийняття або навпаки припинення цього руху в Україні. Але поки законодавство у підвішеному стані, і Україна досі не визначилася, чи буде будь-яка з криптовалют засобом розрахунку, деякі компанії дозволяють розрахуватися за послуги токенами. Адже й заборони на криптовалюти у країні не існує.

Цікавість до ринку цифрових активів постійно зростає, особливо пожвавився інтерес до біткойна та основних альтернативних "койнів", так званих альткойнів - наприкінці жовтня та початку листопада, коли на світових майданчиках для торгівлі, за 1 біткойн (ВТС) треба було заплатити близько 69 тисячі доларів.

Погодьтесь, що для тих хто володіє такими активами (холдерів), це досить не мала сума.

В Україні біля сотні компаній заявляло про можливість розрахуватися криптовалютами. Декілька років тому, навіть Укрпошта пропонувала розрахуватися за підписку на газету у біткойнах та лайткойнах. Але наразі лише трохи більше дюжини компаній лишилися вірними своїм статутам та де можна витратити криптовалюти.

Частина компаній так чи інакше пов’язана з технологіями ІТ, або криптомайнінгу, це такі як Servak, які продають сервери, Hotmine та Asic Trade, де можна придбати майнери, компанія RX name, BestHosting та Sim Networks, які займаються хостингом та хмарними технологіями.

Також за криптовалюти можна придбати зоотовари у магазині Barbos, автоплівки у Avtoplenka. За квіти та подарунки можна розрахуватися токенами у магазині UFL, замовити поїсти у Mister Cat. Також можна замовити турпутівку у Bronn Travel та Farvater. За юридичні послуги можна розрахуватися у компанії Juscutum.

Раніше криптовалюти приймали на заправках WOG, та мережі ресторанів Pesto Cafe, Мама Мия, MisterTwister, але наразі спосіб оплати криптою в цеих закладах відсутній.

За даними порталу міжнародної IT-компанії Triple-A, в Україні налічується понад 5,5 млн власників, це близько 13 відсотків населення, що є найбільшим показником у Європі. Також в Україні знаходить ся найбільша кількість криптоматів, 39. У Бразилії криптоматів лише 22, а у Франції 11. Найбільше – 9 криптоматів є у столиці України, Києві, там є 9 агрегатів, де можна провести операції з криптовалютами та конвертувати їх. Також криптовалютні банкомати стоять у Одесі, Харкові, Львові та Івано-Франківську.

Нагадаємо, на думку експертів, масове прийняття може прийти тільки після того, як кожна країна та світова спільнота дасть законне визначення криптовалютам. Наразі процес оплати є досить громіздким, та передбачає суттєві комісійні. Прийняття криптовалютних платежів реалізується більше через миттєву конвертацію у фіат.

Світова організація торгівлі працює над створенням офіційного переліку правил для ведення електронної торгівлі.

Мільярдер вказав на головний недолік біткойну.

Мільярдер пророкує крах криптовалюти номер один.