Капіталізація заснованої українцями компанії Grammarly зросла до 13 мільярдів доларів за останні два роки

Компанія Grammarly, заснована у 2009 році українцями Дмитром Лідером, Максимом Литвином та Олексієм Шевченко, подорожчала у 13 разів - тепер її вартість оцінюється у 13 мільярдів доларів. Результат вражає, оскільки ще у 2019 році вартість компанії становила лише 1 мільярд. Прогресу вдалося досягти завдяки залученню інвестицій - у 2021 році в Grammarly інвестували компанії Baillie Gifford та BlackRock Inc, про що повідомляється в офіційному блозі Grammarly.

При цьому позиція власників компанії щодо можливості її продажу з 2019 року залишається незмінною: навпаки, вони сподіваються, що в найближчому майбутньому інвестиції вдасться збільшити - зокрема, завдяки партнерським програмам з іншими компаніями, наприклад, із Samsung. Також стартап інвестуватиме у версію для розробників, яка дозволяє вбудувати сервіси Grammarly у власні застосунки. Наразі послугами компанії вже користуються такі відомі сервіси, як Zoom, Cisco Systems, Dell Technologies та інші.

Примітно, що з 2019 року Grammarly наростила не лише капіталізацію: так, компанія збільшила свою команду в Україні, США та Канаді в більш ніж утричі. Станом на листопад 2021 року у Grammarly працюють понад 600 людей у трьох країнах (понад 270 з них — в Україні). Хаби Grammarly розташовані у Києві, Сан-Франциско, Нью-Йорку та Ванкувері. У наступному році Grammarly планує лише в Україні збільшити команду на 50%.

Довідково: Grammarly — запущена у 2009 році онлайн-платформа на основі штучного інтелекту, яка допомагає в написанні текстів англійською мовою. Платформа здатна правити граматику, механіку та чіткість текстів, урізноманітнює їх та покращує тон повідомлень. Послугами Grammarly щодня користуються понад 30 мільйонів людей в усьому світі. У 2019 році американське ділове видання Fast Company визнало Grammarly однією з найбільш інноваційних компаній світу у сфері штучного інтелекту

Нагадаємо, американська кампанія VistaPrint придбала український фотосток Depositphotos разом із низкою дочірніх структур за 85 мільйонів доларів.

Нагадаємо, розробник з України створив пошуковик, який не дратує користувачів рекламою, не збирає їх приватні дані та завдяки цьому може стати конкурентом Google.

Нагадаємо, у 2022 році український стартап Coolon планує налагодити серійне виробництво власних електровантажівок.