Однією з найбільш амбітних задач, які ставила влада при створенні Міністерства цифрової трансформації – позбавити українців паперового тягаря, який часом доходить до абсурду.

Михайло Федоров повідомив, що ще один крок до режиму paperless здійснено. Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт, який прискорює перехід України до безпаперового режиму. Про це йдеться у повідомленні очільника цифрового відомства Михайла Федорова.

Федоров заявив, що наразі проводиться стандартизація державних реєстрів. Це допоможе виключити дублікати з системи держреєстрів. На думку Федорова це може позбавити українців носити довідки до держустанов.

Такі реєстри зможуть полегшити одержання послуг для кожного українця. Ідея Федорова полягає в тому, щоб реєстри могли «взаємодіяти між собою», як це вже практикують інші країни.

«Обмін інформацією буде виключно в електронному вигляді та через «Трембіту». В результаті це дозволить максимально автоматизувати держпослуги», - написав очільник відомства.

Важливо зазначити, що «Трембіта» - це національна система електронної взаємодії між державними інформаційними ресурсами, електронними реєстрами, інформаційними системами тощо. Вона має надати органам державної влади та місцевого самоврядування оперативний, безперешкодний і надійний доступ до інформації, необхідний їм для здійснення їх повноважень.

Також «Трембіта» має забезпечити використання єдиних стандартів доступу до інформаційних ресурсів держави, зменшення рівня дублювання даних у державних реєстрах та підвищити рівень інтероперабельності інформаційних систем.

Це означає, що будь-яка передача інформації проводитиметься лише онлайн – через систему, яка має надавати держпослуги для українців на 100% через інтернет.

Глава Мінцифри повідомив, що в Україні є понад 350 державних реєстрів, але вони всі мають різну інформацію, та відсутня система стандартів, де були б внесені дані.

Ухвалений закон запровадить поняття «базові реєстри», які будуть першоджерелом інформації про людину (його вік, ПІБ, ідентифікаційні документи).

Це наступний крок до запровадження режиму paperless в Україні.

У пояснювальній записці зазначено, у базовий реєстр будуть входити базові державні реєстри, комунальні реєстри, визначені законом реєстри саморегулівних організацій, реєстр реєстрів.

У публічних реєстрах будуть знаходитися фізичні особи та їх об'єднання, юридичні особи, землі та земельні ділянки з розташованими на них об'єктами нерухомого майна, окремі спеціальні статуси фізичних осіб та їх об'єднань, спеціальні статуси юридичних осіб, сертифікати, ліцензії, декларації, повідомлення, дозволи та інші документи дозвільного характеру.

Також природні ресурси, правові режими використання та забудови територій і окремих об'єктів, рухоме майно, яке згідно із законом є об'єктом державного обліку, та інші, визначені цим Законом та законами, з яких створено відповідні реєстри, об'єкти.

Повноваження здійснювати діяльність у сфері публічних електронних реєстрів матимуть: Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері формування та використання національних електронних інформаційних ресурсів.

У Мінцифрі постійно відбуваєтьься нові зміни, міністерство намагається впровадити якомога більше корисних застосунків, щоб облегшити життя українцям.

Наприклад зовсям недавно Мінцифра запустила нові формати е-підпису, що відповідають європейським стандартам. Відтепер українці зможуть перевіряти та підписувати е-документи ще зручніше - е-підписами європейських форматів. Також визначено уніфікований формат для зберігання підписаних даних — ASiC-E.

Під Житомиром проходять військові навчання з радіоелектронної розвідки

Регулятором діяльності страхових компаній став Нацбанк, який вимагатиме дотримання низки затверджених новим законом вимог.

Хакер, який створив фейкову "Дію" став радником міністра