NASA запускає зонд DART, який в 2022 році спробує збити з курсу величезний астероїд

Протягом останніх 66 мільйонів років Землі вдавалося розминатися з траєкторією астероїдів - від порівняно невеликих до гігантських - які досить часто пролітають повз нашу планету на відносно невеликій відстані від неї. Втім, одного разу нам може не пощастити, і тоді катастрофа буде неминучою. Щоб запобігти трагічному фіналу життя на Землі, вчені NASA розробили цікаву програму планетарного захисту, яка полягає не тільки в тому, щоб заздалегідь дізнатися про небезпеку.

Астероїд "65803 Дідим" діаметром майже у кілометр, відомий вченим давно, і для Землі це небесне тіло небезпеки не становить - надто вже до нього далеко. Втім, саме цей астероїд, а точніше - його маленький супутник Діморф з діаметром у 150 метрів - вчені NASA обрали для цікавого експерименту: в жовтні 2022 року вони збираються протаранити Діморф спеціальним ударним зондом для того, щоб перевірити, чи зможе таке зіткнення відхилити астероїд з його орбіти.

Для чого це потрібно? Тут все просто: в тому разі, якщо місія DART (Double Asteroid Redirection Test) виявиться успішною, в разі потенційної загрози з космосу вчені зможуть відхилити з убивчого курсу будь-яке небесне тіло, яке загрожуватиме Землі.

Запущений в космос з допомогою ракети SpaceX Falcon 9 (це станеться 23 листопада 2021 року), зонд DART маневруватиме за допомогою вбудованої камери та автономного навігаційного програмного забезпечення. З Діморфом зонд має зіштовхнутися на швидкості приблизно 6,6 кілометра на секунду. Якщо все піде за планом, зміна орбіти Діморфа буде помітною настільки, що земні телескопи зможуть це зафіксувати.

Варто зауважити, що за класифікацією вчених "потенційно небезпечним об'єктом" для Землі вважається небесне тіло (астероїд або комета), діаметр якого становить понад 140 метрів і яке наблизилось до нас на відстань, яка становить 5% (і менше) відстані від Землі до Сонця. Наразі в NASA вважають, що в найближчі 100 років такі об'єкти неподалік Землі не з'являтимуться - втім, потрібно враховувати, що зараз астрономам відомі лише близько 40% з них.

Нагадаємо, в майбутньому за колонізацією Марсу людство може спробувати колонізувати Меркурій.

Нагадаємо, майбутньою столицею Марсу може стати Нюйва - урбаністичне місто, яке захищатиме своїх мешканців від суворих природних умов.

Нагадаємо, вчені вважають, що з часом Марс можна було б повернути до життя.