В Уряді пояснили, чому в Україні малі пенсії, та констатували невтішні перспективи

Маленькі пенсії, та невтішні прогнози для майбутніх пенсіонерів, які звучать з вуст представників української влади, часто стають темою для дискусій. В Уряді впевнені, що розмір пенсій напряму залежить від демографічного становища та тіньової зайнятості населення. Про це урядовці розмірковували під час круглого столу "Пенсійна реформа в Україні: бути чи не бути", що проходив в Інституті Горшеніна, та був розміщений на YouTube Мінсоцполітики.

Низький рівень народжуваності та збільшення тривалості життя людей похилого віку й надалі погіршуватимуть становище. Варто зазначити, що Україна не єдина країна у якій спостерігається така демографічна ситуація.

За даними Уряду, пенсіонерів на сьогодні в нашій країні 11 мільйонів, а працездатного населення, яке сплачує ЄСВ, лише 9,7 млн. Тобто внесків працюючого населення бракує для фінансування пенсій. За приблизними підрахунками у Мінфіні, не легально працюють в Україні 10 млн людей.

В Україні у 2004 році було запроваджено страхову пенсійну систему, яка передбачає тим більшу пенсію, чим більша зарплата та стаж українця, зазначила міністр соціальної політики Марирна Лазебна.

Однак, через брак коштів які потрапляють у Пенсійний фонд, ця система не працює. На початку впровадження системи, пенсії складали до 60% від зарплати, а тепер складають лише 30%.

Очільниця Мінсоцполітики, Марина Лазебна зазначила, що надалі очікується, що пенсійні суми ще більше знизяться, приблизно на 10%, і будуть складати 20% від зарплати.

Сергій Марченко, голова фінансового відомства країни, навів дані Світового банку, що для всіх економік світу, незабезпеченість пенсійних систем до 2050 року буде становитиме $400 трлн. Це означає, що діючі пенсійні системи не забезпечені достатнім ресурсом.

Бачення представників уряду в тому, щоб впровадити систему обов’язкових пенсійних накопичень, та впровадження системи, яка врахує інтереси кожної верстви пенсіонерів, навіть тих, хто не має необхідного стажу. Також стратегія урядовців націлена на виведення нелегально працююче населення з тіні, що значно би покращило фінансування ПФУ.

Експерти розповіли, чи реально без популістичних заяв домогтися зниження тарифів на комунальні послуги.

Україна планує заробляти на водні, поставляючи його по мережі ГТС до Європи.

У Верховній Раді вирішили «перекроїти» бюджет на наступний рік, для кого додаткові кошти?