Під Житомиром проходять військові навчання з радіоелектронної розвідки

На базі 190 навчального центру Сухопутних військ України під Житомиром розпочалися навчання з радіоелектронної розвідки, в яких беруть участь військові з усіх підрозділів ЗСУ. Особливість навчань у тому, що під час них військові вчаться користуватися як вітчизняними, так і імпортними засобами РЕБ, повідомляє Суспільне.

З допомогою радіоелектронних засобів можна не лише вести розвідку, а й запобігати аналогічним діям з боку противника, тому українські військові опановують обидва види високотехнологічної спеціальності. При цьому навчання відбуваються не в приміщені - для них обрали локацію з умовами, максимально наближеними до реальних.Зокрема, для проведення навчань була обрана місцевість де складніше орієнтуватися, приймати радіосигнали та налагоджувати апаратуру.

Фото: Суспільне Житомир

Для курсантів обладнали пости радіоперехоплень, на які надходять сигнали: їх потрібно якнайшвидше проаналізувати та передати на пеленгатор - в цьому випадку мова йде про пристрій під назвою "Пластун – РП 525", який складається з двох напівкомплектів. Один з них здатен приймати сигнали, а керування ним здійснюється за допомогою другого напівкомплекту. Особливість пеленгатора - в його мобільності, завдяки чому пристрій можна встановити будь-де. Крім того, "Пластун – РП 525" досить точний та має український інтерфейс.

Фото: Суспільне Житомир

"Пеленгатор знаходить точку, ставить її, підписує і далі оцінює радіоелектронну обстановку. Це дозволяє виявити сили супротивників, визначити їх кількість. Тоді ми можемо орієнтуватися, хто проти нас стоїть, з якою технікою і апаратурою", - розповів викладач школи спеціалістів радіоелектронної розвідки Дмитро Тичина.

Фото: Суспільне Житомир

Втім, без навчання в класах все ж таки не обходиться: перед тим, як перейти до практики на полігоні, курсанти відпрацьовують навички на комп'ютерних тренажерах. По завершенню навчань тривалістю 2,5 місяця нові спеціалісти повинні будуть скласти іспит. Примітно, що протягом 2021 року навчальний центр на Житомирщині підготував близько 200 фахівців.

Фото: Суспільне Житомир

Довідково: малогабаритна тактична система радіорозвідки "Пластун РП-525" є одним з найбільш поширених виробів, що найшли застосування в ЗСУ з момента початку бойових дій на Донбасі. Система призначена для пеленгування систем зв’язку противника, автоматизованого швидкісного радіомоніторингу, обробки та реєстрації даних перехоплення.

Нагадаємо, в Міністерстві оборони пообіцяли, що 24 безпілотники "Bayraktar" надійдуть на озброєння ЗСУ у 2022 році.

Нагадаємо, Україна купуватиме зброю та військову техніку за трирічним планом, який прийшов на зміну застарілому "держоборонзамовленню".

Нагадаємо, КБ "Південне" пропонує озброїти ЗСУ вітчизняними зенітно-ракетними комплексами "Кільчень".