Українська державіакомпанія буде курсувати в межах країни

Україна хоче виділити для створення авіакомпанії 500 млн гривень. Про це йдеться у прийнятому законопроєкті №6298. Амбітні плани Зеленського створити авіакомпанію для внутрішніх перевезень прокоментували у французській консалтинговій компанії Aerogestion, яка вже завершує роботу зі створення бізнес-плану для нової української державної авіакомпанії.

«Роботу авіакомпанії буде зосереджено на внутрішніх перельотах. Основним завданням буде збільшення частки внутрішнього ринку», - сказав представник компанії Патріс Фазіє.

Бізнес-модель нової авіакомпанії на сьогодні не визначена, але поки що точно відомо, що це не буде лоукостер.

Створити авіакомпанію для України вирішив президент Володимир Зеленський. Він заявив, що мріє, щоб у небі України з’явилися свої Turkish Airlines або Singapore Airlines

За словами Фазіє, це буде швидше за все звичайна авіакомпанія.

Сертифікувати її будуть вже у 2022 році, а за проєктом №6298 зі скарбниці буде виділено на її реалізацію 500 мільйонів гривень.

18 листопада, Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №6298 з поправками до державного бюджету на 2021 рік, що передбачає виділення 500 мільйонів гривень на створення нової національної авіакомпанії.

Зеленський минулого року заявив що флот державної авіакомпанії флот буде сформований з літаків виробництва ДП "Антонов".

Проте пізніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про ведення перемовин про закупівлю літаків міжнародних виробників. Відповідні переговори велися з трьома найбільшими світовими компаніями в цій галузі.

У липні того ж року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд вже розробив концепцію майбутнього державного українського авіаперевізника, проте вона оприлюднена не була.

Кабінет Міністрів повідомив влітку поточного року, що уряд розробив концепцію майбутнього державного українського авіаперевізника.

У новому пресрелізі Офісу президента, присвяченому переговорам з Aerogestion про літаки "Антонова" вже не згадується.

Варто зазначити, що оцінюючи можливості українського попиту на авіаперевезеня, директор Aerogestion Марк Роше заявив, що український ринок фрагментований і на ньому позначився вплив пандемії коронавірусу, але попри це є можливості для створення національного авіаперевізника.

В Міністерстві оборони заявили про 24 безпілотники "Bayraktar" якими озброять ЗСУ у 2022 році.

Глобальне потепління може вплинути на висоту польотів.

NASA відтермінувала повернення людини на Місяць.