Керівник МВС Денис Монастирський розповів про розкритий замах

Глава МВС повідомив, що кілер мав здійснити замах на міністра аграрної політики Романа Лещенка

У міністерстві внутрішніх справ заявили, що запобігли замаху на міністра аграрної політики Романа Лещенка. Монастирський заявляє, що вбивство замовив американець, який співпрацював з українкою.

Замовник мав до Лещенка майнові претензії. На що сам Лещенко заявив, борги були "уявними". "Уявні" борги за Лещенком тягнулися ще від 2018 року, коли він не був пов’язаний з державною службою та був результатом його діяльності на той час.

Про те, що жінка шукає кілера для виконання замовлення поліції стало відомо ще декілька місяців назад. Замовницю скерували до особи, яка мала зіграти роль кілера. Тому всі подальші дії були задокументовані.

Монастирський повідомив:

"Виявилося, що є ще один замовник, він громадянин Сполучених Штатів, він є основним замовником даного злочину".

З повідомлення очільника МВС виходить, що замовник, громадянин США, замовив не лише Лещенка, а й ще одну особу і коли першого «нібито прибрали», тоді стало відомо, що наступним мав бути Лещенко. Денис Монастирський запевнив, що поліція має всі дані, також записані звуко та відеозаписи, які підтверджують факт замовлення, та факт отримання завдатку у розмірі 20 тис. доларів.

За повідомленням Монастирського, Лещенку мали завдати важких тілесних ушкоджень, аж до вбивства.

Замовники запланували робити замах після того, як американець поїде у США. Правоохоронці прийняли рішення затримати зловмисника. Після чого, було затримано також замовницю. Вони перебувають у СІЗО.

Відповідальність за злочин передбачає позбавлення волі на довічний термін.

На брифінгу був також присутній Роман Лещенко, який перед брифінгом дізнався про замах. За його словами він не міг припустити, що його справи з 2018 року могли нести подібні наслідки.

Лещенко запевнив, що він закон не порушував, а сам став жертвою шахрайства коли був аграрієм. Він заявив, що відмовився сіяти насіння, яке було заборонено в Україні. За словами Лещенка, факти говорили, що цей насіннєвий матеріал був генетично модифікований та заборонений для реалізації в нашій країні.

З приводу погроз у роботі в міністерстві він підкреслив, що будь-який замах на нього нічого не змінить у роботі міністерства у протидії схемам розбазарювання державних земель.

"Якщо хтось вважає, що будь-які погрози, замах, шантаж або фізичне усунення міністра аграрної політики дасть можливість уникнути юридичної відповідальності, то я глибоко можу вас запевнити, що у вас немає перспектив", - завив міністр.

За словами 32-річного міністра, він вже не раз отримував погрози, через що президент виділив йому охорону.

Він обіймає посаду міністра аграрної політики з грудні 2020 року.

Петро Охоткін, український політолог прокоментував справу, зазначаючи, що робота МВС, на перший погляд, не видима, але це не означає, що вона не ведеться, і справа розкриття замаху на Лещенка цьому підтвердження.

"Усім скептикам нагадаю, що в Україні дійсно відбуваються спроби вбивств. Давайте пригадаємо хоча би вибухи біля "Еспресо", де були поранені нардеп і політолог, а дві особи загинуло. Розкриття замаху на Лещенка — це і особистий доказ того, що Денис Монастирський компетентний фахівець, який розуміє професійну частину роботи і при цьому не є продуктом системи".

У Міноборони пообіцяли забезпечити ЗСУ 24 безпілотники "Bayraktar" у 2022 році.

Українцям офіційно дозволять врегульовувати суперечки за допомогою медіатора.

Прем'єр Шмигаль пояснив, звідки будуть брати гроші на «ковідну тисячу».