Найбільше від пандемії, з високою кількістю хворих та зростанням летальних випадків потерпає Німеччина

Про четверту хвилю коронавірусної хвороби повідомила канцлер країни, Ангела Меркель. Німеччина лідирує серед країн Європи за кількістю захворюваності та летальністю від коронавірусу. За добу 18 листопада зафіксовано майже 40 тисяч нових випадків, померло 267 людей. Різке зростання захворюваності фіксують і в інших європейських країнах, а влада посилює коронавірусні обмеження.

За даними Меркель, у лікарнях зайняті всі ліжка відділень інтенсивної терапії. Вона закликала нещеплених людей переглянути своє рішення і пройти курс вакцинації.

Багато регіонів Німеччини дозволяють доступ до більшості послуг лише вакцинованим: вони можуть відвідувати бари, кафе, перукарні та тренажерні зали.

На прес-конференції глава європейського відділення ВООЗ Ганс Клюге заявив, що до лютого на континенті може померти ще півмільйона людей. Він звинувачував у зростанні недостатнє використання вакцин.

"Ми повинні змінити нашу тактику, від реагування на сплески Covid-19 до запобігання їх виникнення", – сказав він.

Протягом останніх місяців рівень вакцинації на всьому континенті сповільнився. У той час як близько 80% людей в Іспанії зазнають подвійного удару, в Німеччині цей показник становить лише 66% - і набагато нижче в деяких країнах Східної Європи.

Як посилюють обмеження

Зокрема, у Бельгії вимагають носити маски навіть дітям з 10 років, працювати в офісі можна лише раз на тиждень, а на культурні заходи потрапити тільки по спецперепустам. Уряд Бельгії пропонує зменшити особисті контакти.

До кінця квітня 2022 року Бельгія вирішила запровадити бустерну вакцинацію тобто третю дозу вакцини для всіх своїх громадян.

Австрія заявила про новий локдаун з 15 листопада. Він діє лише для невакцинованих громадян. В Австрії зафіксували дуже високий рівень зараження - 971,5 нового випадку на 100 тисяч жителів, що значно гірше, ніж у Німеччині - 319,5 на 100 тисяч.

Так само частковий локдаун впровадили у Нідерландах. Громадянам Швеції з 1 грудня треба буде показати паспорт вакцинації на заходах у закритих приміщеннях.

Уряди всіх країн закликають своїх громадян вакцинуватися та погрожують дедалі жорсткішими заходами обмежень.

"Невакциновані люди більше не можуть поводитись, як раніше; ваш найважливіший внесок - це зробити щеплення", - це вже сказала представниця уряду Швеції.

У Чехії, невакцинованим та тим, хто не хворів на коронавірус з 22 листопада буде заборонено доступ до публічних заходів чи послуг.

Словаччина запроваджує подібні обмеження. Відвідувати магазини з непродовольчими товарами і ходити на роботу зможуть лише вакциновані або люди, які одужали від Covid-19.

Греція також наклала більше обмежень на невакцинованих людей після нещодавнього сплеску випадків захворювання, зокрема заборонила їм відвідувати всі закриті приміщення, такі як кінотеатри, музеї та спортзали.

Рівень смертності від вірусу досяг найвищого рівня за останні шість місяців, оскільки приблизно одна третина населення Греції залишається невакцинованою.

У Франції 17 листопада вперше з серпня зафіксували новий добовий максимум випадків коронавірусу - понад 20 тис. Але уряд не планує запроваджувати нові протиковідні правила. Президент Еммануель Макрон заявив, що не буде вводити карантин для нещеплених людей. Він сказав, що успішність медичної картки в країні спрацювала для стримування поширення вірусу. Представник уряду Габріель Атталь сказав, що будь-яка людина 50-64 років може отримати третю дозу вакцини проти Covid-19.

В Угорщині третя ревакцинація стане обов'язковою для всіх медичних працівників, а з суботи громадяни будуть зобов'язані носити маски в більшості закритих приміщень.

Процентні співвідношення вакцинованих у різних країнах Європи різні. Словаччина має найнижчу кількість вакцинованих. Там щепилося повною дозою лише - 44%, у Чехії - 58%, в Австрії - 65%, у Німеччині - 68%.

Pfizer дозволить виробництво ліків в Україні.

Прем'єр Шмигаль пояснив, звідки будуть брати гроші на 1000 грн для вакцинованих.

Влада заявила про стабілізацію ситуації з COVID-19