Влада планує скоротити державні видатки

Верховна рада хоче об'єднати Пенсійний Фонд з Фондом Соціального Страхування для того, щоб ефективніше витрачати кошти. Про це повідомляє пресслужба Ради.

Законопроєкт за номером 3663 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у новій редакції було схвалено за основу верховною радою 18-го листопада 2021 року.

У документі пропонують об'єднати дві структури для скорочення адмін видатків та щоб покращити виконання основних функцій щодо страхових виплат. Ініціативу підтримали, адже пори завіряння що грошей в скарбниці достатньо, Пенсійний фонд знову попросив дотації з бюджету.

Народний депутат Михайло Папієв від ОПЗЖ заявив, що документ слід прийняти, щоб уникнути дефіциту коштів у системі соцстрахування на забезпечення соцгарантій громадянам.

Ініціатор законопроєкту хоче зобов’язати уряд здійснити модернізацію системи державного соціального страхування і Держреєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування для покращення обліку і контролю над здійсненням страхових виплат.

Запропоновано побудувати консолідувати системи на базі Пенсійного фонду. На думку авторів проєкт база посуду більш розвинена.

Законопроєкт має впровадити єдину систему управління коштами та управління інформаційними системами. Також на думку авторів документу це посилить державний контроль за використанням коштів соціального страхування.

Депутати пропонують розгалуження та врегулювати зарахування коштів від від продажу майна фондів соцстрахування, щоб поповнити дохідну частину бюджетів за видами страхування

Профспілки не підтримують об'єднання ПФУ та ФСС. На думку Спільного органу об'єднань профспілок, які прокоментували ініціативу, законопроєкт спрямований на руйнацію чинної системи соцстрахування та порушення принципів соціального діалогу визначених у законодавстві нашої країни, а також не відповідає міжнародним нормам.

У федерації профспілок України зазначають законопроєкт може призвести до зниження розмірів матеріального забезпечення та зменшення обсягу соціальних послуг для застрахованих осіб.

Варто зазначити, що Пенсійний фонд звернувся до уряду з проханням виділити кошти на виплати доплат, які мають стартувати у грудні. Відповідний законопроєкт зареєстровано у парламенті.

У документі, зокрема пропонують збільшити доходи і видатки ПФУ у 2021 році на 4,34 млрд грн – до 521,19 млрд грн. Обсяг власних доходів ПФУ пропонується збільшити на 3,81 млрд грн – до 344,05 млрд грн, а фінансування з держбюджету – на 0,53 млрд грн, до 173,19 млрд грн.

Голова правління ПФУ Євгеній Капінус заявив, що наразі його установа обслуговує 11,1 млн пенсіонерів, а також адмініструє дані 12,8 млн застрахованих українців.

При цьому, в Реєстрі застрахованих осіб існує інформація про трудові відносини за періоди починаючи з 2000 року. До 2025 року Пенсійний фонд України планує запровадити міжнародні стандарти фінансової звітності в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

"У нас великі потужності та плани. Забезпечена система оперативного обміну інформацією, контролю та ефективного виконання доручень в теперішній вертикальній організаційній структурі управління", - зазначив Євгеній Капінус.

В парламенті запропонували виділити 3 мільярди гривень на допомогу бізнесу/

Що робити молоді, щоб у старості жити не гірше за європейців

Українцям стали надходити платіжки за опалення за минулі роки.